<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tipli.sk - skúsenosti a recenzia cashback portálu

1. mája 2017 |  | 

Cashback portály sú na slovenskom internetovom trhu stávajú postupne už známym fenoménom. Môžete nimi šetriť nakupovaním v mnohých online obchodoch a pritom si ešte aj trochu zarobiť online. Na slovenskom trhu ich už pôsobí niekoľko, väčšinou otvárajú svoje slovenské stránky už zabehnuté české portály.

Medzi známejších hráčov patria patrí Tipli.sk, Refundo.sk a Plnapenazenka.sk. Porovnanie všetkých troch cashback portálov nájdete tu.

V tomto článku vám prinášame recenziu na stránku Tipli.sk, aby ste získali základný prehľad toho, ako to celé vlastne funguje. S Tipli.sk máme už konkrétne skúsenosti, zatiaľ sú dobré. Postupne budeme túto recenziu dopĺňať o nové skúsenosti, informácie.


Z tohto článku sa dozviete:

Čo je to cashback portál a ako na tom môžem usporiť, alebo zarobiť ?

Jednoducho povedané je to stránka, ktorá ponúka nákup vo väčšom množstve eshopov so zľavou. Nie je to však klasická zľava, kde dostanete tovar lacnejšie, ale tzv. cashback systém, kde dostanete PO nákupe isté percento hodnoty vášho nákupu späť. Keby takéto akcie robili obchody jednotlivo, nebolo by to pre užívateľa príliš zaujímavé. Nebudete predsa vybavovať vrátenie peňazí, prevod na účet kvôli desiatkam centov, alebo pár eurám.

Hlavnou výhodou cashback portál Tipli.sk je, že združuje viac než 150 obchodov, a vrátené peniaze sa vám pripisujú z každého obchodu na jeden spoločný užívateľský účet, z ktorého si potom viete poslať peniaze na svoj reálny bankový účet. Takže sa vám malé úspory môžu postupne pozbierať na celkom zaujímavé sumy. Okrem tejto úspory ponúk Tipli aj iný zdroj príjmu: ak im zoženiete ďalších aktívnych kupujúcich, dostanete za to finančnú odmenu.

Pýtate sa, ako je toto možné, môže to fungovať? Môže. Berte to ako inú formu reklamy. Portál posiela obchodom zákazníkov - obchod je za sprostredkovanie ochotný dať portálu odmenu (zarobil a nemusel zháňať klientov sám) - portál sa podelí o odmenu s vami. Každý je spokojný 🙂  A z našej recenzie sa dozviete ako na to:

Ako to funguje Tipli.sk?

Základný princíp fungovania cashback portálu Tipli.sk:

  1. Registrujete sa - registrácia je bezplatná (viac o postupe nižšie)
  2. Na stránke si vyberiete obchod v ktorom chcete nakúpiť a kliknutím na oranžové tlačítko budete presmerovaný do daného obchodu (je dôležité dodržať tento postup, ináč daný obchod nevie, že idete z Tipli.sk a teda vám nebude pripísaná odmena).
  3. V obchode nakúpite ako zvyčajne.
  4. Po nákupe je vám väčšinou do niekoľkých hodín pripísané percento, ktoré dostanete späť z nákupu.

Získanie a výplata odmien:

Podľa našich skúsenosti s Tiplis.k musíte byť pri použití cashback portálu trochu trpezlivý. Po nákupe sa vám pripíše suma, ktorú ste usporili, podľa pravidiel do 48 hodín, ale podľa našich skúseností väčšinou do 2-4 hodín. Ale toto ešte nie sú peniaze, ktoré si môžete hneď dať poslať na bankový účet. Najprv je odmena v štádiu "registrovaná (prípadne bonusová) odmena". Aby sa odmena stala potvrdenou a teda vyplatiteľnou, musíte si počkať väčšinou 2-4 týždne. Prečo toľko? Lebo obchodník vám musí najprv tovar dodať, vy ho musíte prebrať, zaplatiť a potom máte podľa zákona ešte 14 dní na vrátenie tovaru. Až keď celý tento proces prebehol, až vtedy má obchodník istotu, že je obchod uzavretý. A až vtedy s konečnou platnosťou potvrdí vašu odmenu. Počítajte s tým, že pri väčšine obchodov sa ako základ výpočtu cashback používa cena BEZ DPH, samozrejme aj bez dopravy.

Ako prebieha registrácia

Registrácia je extrémne jednoduchá a rýchla. Potrebujete len živú emailovú adresu.

  • Kliknite sem pre bezplatnú registráciu do Tipli.sk
  • Potom do kolónky stačí napísať emailovú adresu a už ste zaregistrovaný a aj prihlásený do Tipli. Vlastné heslo si môžete určiť v nastaveniach účtu (pravý horný roh).
    Dá sa registrovať aj pomocou vášho facebook účtu.
  • Po potvrdení registrácie by Vám na účte mal pribudnúť aj privítací bonus vo výške 5 EUR.  Tento bonus bonus bude potvedený,  keď dosiahnete cashback z nákupov  vo výške 4 EUR.

Aký počet obchodov ponúka Tipli.sk

V čase písanie tejto recenzie ponúkal Tipli.sk cashback z 197 obchodov. Medzi nimi je mnoho veľkých značiek zo Slovenského trhu (ako Hej.sk, Deichmann, Baťa, Astratex, 4Home), ale aj svetoví giganti ako Ebay, či AliExpress.

Aká je výška zľavy z nákupu - cashbacku

Koľko usporíte s Tipli.sk? Toto je asi ten najdôležitejsí údaj tejto recenzie 🙂   Väčina zľiav je v rozmedzí 3-10%.  V tejto tabuľke som porovnal tri väčšie cashback portáli na Slovensku, aby sa skúsenosti s Tipli.sk mohli dať do perspektívny. Tipli totiž odvážne tvrdí, že má najvyššie zľavy z celej konkurencie. Tak sa na to pozrime, či to skúsenosti potvdzujú.

Vyberáme 20 obchodov, ktoré si myslím, že môžu byť zaujímavé pre mnohých. Uvádzame štandardné percento, to môžete mať dočasne zvýšené napr. po čerstvej registrácii.

Refundo Tipli Plnapenazenka
AliExpress 5,00% 5,00% 5,00%
Notino 1-5% 0,6 - 6% 0,5-5%
Booking.com 2-3% až 3,6% až 3%
4home.sk 3,50% 4,20% 4,00%
Hej.sk 0,5-4% 0,6-3,6% 0,5-4%
Deichmann 4,00% 4,80% 4,00%
Baťa 3,50% 4,20% 3,50%
TPD 2,50% 3,00% 2,50%
Otto 3,00% 3,60% 3,00%
Astratex 2-6,50% až 7,80% až 6,50%
GymBeam 1,25-10% -- --
Tchibo 5,00% 6,00% 5,00%
Okay 0,25-3% 0,3-3,6% 0,25-3%
DealExtreme 2,50% 2,40% 2,00%
Tempokondela 2,00% 2,40% 2,00%
Market24 2,50% 3,00% 2,50%
Homepoint 7,50% 9,00% 7,50%
Bonprix 4,50% 5,40% 4,50%
Zoohit 2,00% 2,40%
BigOn 4,50% 5,40% 4,50%

Tabuľka bola aktualizovaná dňa 13.10.2017.

Z tohto prehľadu je vidieť, že vo väčšine prípadov Tipli naozaj ponúka najvyšší cashback, väčšinou o 20% vyšší, ako ostatní dvaja konkurenti.

Postup nákupu s Tipli

Všetky obchody sú prehľadne uvedené v zoznane, viete ich ďalej filtrovať podľa kategórií, abecedy,  alebo výšky percenta cashback. Pri každom obchode je uvedené percentuálna výška odmeny, ktorú môžete nákupom získať. Kliknutím na obchod sa vám otvorí ďalšie okno s podrobnejšími informáciami. Tip: Oplatí sa preštudovať túto stránku - nájdete tam jednak konkrétne info o výške cashback (percentá totiž môžu byť rôzne aj v rámci jedného obchodu, napr. v závislosti od typu tovaru), ale aj ďalšie užitočné veci, ako napríklad zľavové kupóny.

Kliknutím na veľké oranžové tlačítko "Získať až X% nákupu späť" budete presmerovaný do obchodu, kde potom nakupujete bežným spôsobom. Usporená suma by sa potom mala po niekoľkých hodinách objaviť na zozname vašich registrovaných odmien. O tomto vás budú informovať aj emailom. Následne v priebehu 2-4 týždňov (ak bol nákup v poriadku, samozrejme) sa registrovaná odmena zmení na potvrdenú. Všetky vaše nákupné aj bonusové odmeny vidíte v prehľadnej tabuľke, kde je zároveň aj odhad, kedy bude cashback z vášho nákupu potvrdený.
Naša skúsenosť: nákup z GymBeam bol potvrdený za 12 dní. Ďaší z dobra-miska.sk asi za mesiac. V momente, ako sme dosiahli potvrdenie 4 EUR odmien z nákupov sa nám potvrdil aj registračný bonus 5 EUR. Prvá várka potvrdených odmien bola vo výške okolo 10 EUR. Ako prebehla výplata... uvidíte nižšie.

Možnosť online zárobku z privedenia nových zákazníkov

S Tipli.sk si viete privyrobiť aj ďalšou cestou. Za privedenie nových aktívnych zákazníkov dostanete bonusovú odmenu. Momentálne je bonusová odmena vo výške 10 EUR za aktívneho uživateľa.  Nestačí, aby sa vami odporučený nový člen len registroval, musí byť aj aktívny, teda niečo aj nakúpiť. Bonusových 10 EUR vám pripíšu po porvom nákupe doporučeného užívateľa a potvrdia vtedy, keď nový člen dosiahol 2 EUR cashback zo svojich nákupov. Limit je 25 doporučení, teda zárobok max. 250 EUR. Ak však chcete túto možnosť zárobku na internete využiť vo väčšom merítku, Tipli ponúka aj affiliate program, kde už tento limit neplatí.

Samotné odporúčanie funguje tak, že po registrácii dostanete špeciálny URL link, ktorý pošlete napr. svojim známym. Ak na tento váš link kliknú a následne sa zaregistrujú, cashback portál vie, že ste ho odporučili vy. Je teda dôležité, aby nový užívateľ išiel na registráciu cez váš špeciálny URL link.

Vyplatenie cashbacku. Od akej sumy posielajú nasporené odmeny na bankový účet

A to najdôležitejšie... 🙂   Ako sa dostanete k svojim už potvrdeným odmenám z cashback a bonusov?

Minimálna výplata u Tipli.sk je 0,01 EUR z cashback odmien a 4 EUR v prípade bonusov (za odporučenie, vstupný bonus a podobne).  Po požiadaní o vyplatenie by mali vykonať prevod na váš bankový účet do troch pracovných dní (plus deň-dva kým sa to dostane do vašej  banky).
Naša skúsenosť: Keď sme mali potvrdenú prvú odmenu na účte, tak sa v sekcii "Výplaty odmien" objavilo tlačítko "Vyplatiť odmeny". Po kliknutí sa odoslala žiadosť o vyplatenie. Po asi hodine sme už aj dostali email, že peniaze nám boli odoslané. A naozaj, do 48 hodín sa aj reálne objavili na našom účte. Takže ono to naozaj funguje 🙂

Na záver...

Cashback systém vyzerá naozaj zaujímavo. Najmä ak radi a často nakupujete online. Tipli ponúka široký výber obchodov a slušné percentá, aj prepracovaný systém vernostných bodov. Naše skúsenosti sú zatiaľ kladné. Ak by ste tak či tak nakupovali v obchodoch, ktoré má Tipli v ponuke, fakt nemáte čo stratiť.

Článok zverejnený: 01.05.2017, tabuľka porovnávajúca cashback percentá bola aktualizovaná 13.10.2017

Porovnanie a hodnotenie cashback portálov v tomto článku je našim subjektívnym hodnotením, na základe našich skúseností s jednotlivými portálmi. Nenesieme zodpovednosť za presnosť týchto informácii, prípadné zmeny ani za odporúčania týkajúce sa registrácie v nich. Článok obsahuje aj affiliate linky, ktoré však nemajú žiaden vplyv na vašu registráciu, či odmeny na týchto portáloch. Našim cieľom je priniesť aktuálne informácie o cashback portáloch a pomôcť vám pri ich výbere.

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

 
epplne nový článok
1.jún.2022 - Loren hagdh qhgwdjgqd qdghgqjd qgdhgqhwdqdwhqjhdw nqbdwjqjhdwjqwjhadjhajd jadjhadj Ďalej...
xhanged siteE jadjhajdhj ahdjhajdhjad CC
25.máj.2022 - Zhrnutie článku shadkjashfdkjhdj jasjfa Ďalej...
VIDEOO16:023: Pozrite sa, ako napreduje výstavba úseku R2 Mýtna - Lovinobaňa, jkjkjkTomášovce
25.máj.2022 - Úsek Mýtna - Lovinobaňa, Tomášovce dlhý 13,5 kilometra by sa mal dokončiť na jeseň tohto roku. Ďalej...
V meste sa vlani narodilo 29 detí, stúpol počet sobášov aj úmrtí
25.máj.2022 - Tamojšia samospráva zverejnila prehľad o demografickom vývoji v meste. Ďalej...
Rim. Sobota, Lučenec: Otvoria sa aj kiná v týchto okresných mestách?
24.máj.2022 - Od pondelka 10. januára sa môžu konať kultúrne podujatia v režime OP. Ďalej...
za posledných 7 dní

DO POZORNOSTI

Zhrnutie článku shadkjashfdkjhdj jasjfa Ďalej...
xhanged siteE jadjhajdhj ahdjhajdhjad CC
25.máj.2022 - Zhrnutie článku shadkjashfdkjhdj jasjfa Ďalej...
Úsek Mýtna - Lovinobaňa, Tomášovce dlhý 13,5 kilometra by sa mal dokončiť na jeseň tohto roku. Ďalej...
VIDEOO16:023: Pozrite sa, ako napreduje výstavba úseku R2 Mýtna - Lovinobaňa, jkjkjkTomášovce
25.máj.2022 - Úsek Mýtna - Lovinobaňa, Tomášovce dlhý 13,5 kilometra by sa mal dokončiť na jeseň tohto roku. Ďalej...
Tamojšia samospráva zverejnila prehľad o demografickom vývoji v meste. Ďalej...
V meste sa vlani narodilo 29 detí, stúpol počet sobášov aj úmrtí
25.máj.2022 - Tamojšia samospráva zverejnila prehľad o demografickom vývoji v meste. Ďalej...
Od pondelka 10. januára sa môžu konať kultúrne podujatia v režime OP. Ďalej...
Rim. Sobota, Lučenec: Otvoria sa aj kiná v týchto okresných mestách?
24.máj.2022 - Od pondelka 10. januára sa môžu konať kultúrne podujatia v režime OP. Ďalej...

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

 
epplne nový článok
1.jún.2022 - Loren hagdh qhgwdjgqd qdghgqjd qgdhgqhwdqdwhqjhdw nqbdwjqjhdwjqwjhadjhajd jadjhadj Ďalej...
xhanged siteE jadjhajdhj ahdjhajdhjad CC
25.máj.2022 - Zhrnutie článku shadkjashfdkjhdj jasjfa Ďalej...
VIDEOO16:023: Pozrite sa, ako napreduje výstavba úseku R2 Mýtna - Lovinobaňa, jkjkjkTomášovce
25.máj.2022 - Úsek Mýtna - Lovinobaňa, Tomášovce dlhý 13,5 kilometra by sa mal dokončiť na jeseň tohto roku. Ďalej...
V meste sa vlani narodilo 29 detí, stúpol počet sobášov aj úmrtí
25.máj.2022 - Tamojšia samospráva zverejnila prehľad o demografickom vývoji v meste. Ďalej...
Rim. Sobota, Lučenec: Otvoria sa aj kiná v týchto okresných mestách?
24.máj.2022 - Od pondelka 10. januára sa môžu konať kultúrne podujatia v režime OP. Ďalej...
za posledných 7 dní

DO POZORNOSTI

Zhrnutie článku shadkjashfdkjhdj jasjfa Ďalej...
xhanged siteE jadjhajdhj ahdjhajdhjad CC
25.máj.2022 - Zhrnutie článku shadkjashfdkjhdj jasjfa Ďalej...
Úsek Mýtna - Lovinobaňa, Tomášovce dlhý 13,5 kilometra by sa mal dokončiť na jeseň tohto roku. Ďalej...
VIDEOO16:023: Pozrite sa, ako napreduje výstavba úseku R2 Mýtna - Lovinobaňa, jkjkjkTomášovce
25.máj.2022 - Úsek Mýtna - Lovinobaňa, Tomášovce dlhý 13,5 kilometra by sa mal dokončiť na jeseň tohto roku. Ďalej...
Tamojšia samospráva zverejnila prehľad o demografickom vývoji v meste. Ďalej...
V meste sa vlani narodilo 29 detí, stúpol počet sobášov aj úmrtí
25.máj.2022 - Tamojšia samospráva zverejnila prehľad o demografickom vývoji v meste. Ďalej...
Od pondelka 10. januára sa môžu konať kultúrne podujatia v režime OP. Ďalej...
Rim. Sobota, Lučenec: Otvoria sa aj kiná v týchto okresných mestách?
24.máj.2022 - Od pondelka 10. januára sa môžu konať kultúrne podujatia v režime OP. Ďalej...
Ďalšou novinkou na Rimava.sk sú pracovné ponuky aj z okresu Revúca. Ďalej...
Hľadáte si prácu v okrese Revúca? Prinášame vám zoznam voľných pracovných miest
18.feb.2022 - Ďalšou novinkou na Rimava.sk sú pracovné ponuky aj z okresu Revúca. Ďalej...
POLTÁR – Na uplynulom zasadnutí mestského zastupiteľstva poslanci neschválili rozpočet na obdobie troch rokov, pričom nasledujúce dva roky sú orientačné a 2022 je záväzný. Po niekoľkých pokusoch o zasadnutia, ktoré neboli uznášaniaschopné ešte v minulom roku, sa stretnutia 10. januára zúčastnilo všetkých trinásť poslancov. Hlasovanie o prednesenom návrhu rozpočtu na rok 2022 nebolo úspešné. Poslanci, ktorí nesúhlasili s návrhom uviedli, […] Ďalej...
Poslanci mestského zastupiteľstva neschválili rozpočet na rok 2022
11.jan.2022 - POLTÁR – Na uplynulom zasadnutí mestského zastupiteľstva poslanci neschválili rozpočet na obdobie troch rokov, pričom nasledujúce dva roky sú orientačné a 2022 je záväzný. Po niekoľkých pokusoch o zasadnutia, ktoré neboli uznášaniaschopné ešte v minulom roku, sa stretnutia 10. januára zúčastnilo všetkých trinásť poslancov. Hlasovanie o prednesenom návrhu rozpočtu na rok 2022 nebolo úspešné. Poslanci, ktorí nesúhlasili s návrhom uviedli, […] Ďalej...
V roku 2021 sa v lučenskej nemocnici narodilo 741 detí, ide o pokles 28 detí oproti roku 2020. Ďalej...
Deti narodené v Lučenci dostali aj netradičné mená. Počet obyvateľov v meste klesá
10.jan.2022 - V roku 2021 sa v lučenskej nemocnici narodilo 741 detí, ide o pokles 28 detí oproti roku 2020. Ďalej...
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross