<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vznikne v Rim. Sobote nová oddychová zóna? Soboťania, budeme to mať doslova v rukách, čaká nás ďalšia hlasovacia hra

Vizualizácia K Parku. Zdroj: spolocnost.kaufland.sk

RIMAVSKÁ SOBOTA - Obchodný reťazec Kaufland do slovenských miest prináša možnosť získať miesto pre relax a pobyt na čerstvom vzduchu s názvom K Park. Do výzvy na tento projekt sa zapojilo aj mesto R. Sobota.

„K Park ponúka možnosti na zmysluplné využitie voľného času. Je tým správnym miestom na stretnutia so svojimi priateľmi a spoločný čas strávený športom alebo inou aktivitou na čerstvom vzduchu,“ uvádza spoločnosť Kaufland na stránke.  

Článok pokračuje pod reklamou


Výsledky štúdie Svetovej zdravotníckej organizácie z roku 2019 o fyzických aktivitách dospievajúcich informujú o tom, že mladí nemajú dostatok pohybu, čo nepriaznivo ovplyvňuje ich zdravie.

„Tento projekt sa týka mesta, aktivít mesta ale aj spojenie toho, aby v meste niečo vyrástlo pre mladých. Ide o vybudovanie športovo-oddychového areálu, ktorý bude slúžiť najmä im. Chceli by sme osloviť aj školy, ale uvidíme, aká bude situácia začiatkom budúceho roka,“ informovala referentka kultúry mesta R. Sobota Erika Králová.

„Plánované umiestnenie K Parku je v rámci vnútrobloku na sídlisku Západ medzi ulicou Česká a Kirejevská. Predpokladaná plocha, na ktorej bude park umiestnený, je približne 20 x 20 metra, avšak rozmiestnenie prvkov K Parku sa prispôsobí už existujúcemu priestoru, pričom do neho budú zakomponované už tu prítomné prvky zelene,“ vyjadril sa Peter Slovák z odboru rozvoja mesta.

Slovák tiež doplnil, že K Park by mal byť miestom pre relax a pobyt na čerstvom vzduchu. „Jeho cieľom je ponúknuť možnosti pre zmysluplné využitie voľného času,“ dodal.

Článok pokračuje pod reklamou


Plánovanými prvkami v parku sú lezecká stena, ping-pong, skate prvky, streetball, workoutová konštrukcia, oddychové sedenie, stojan na bicykle, odpadkové koše a samozrejme zeleň.

Do plánu projektu sú zahrnuté rôzne prvky, ktoré deťom a dospievajúcim prinesú množstvo priestoru na trávenie voľného času. To je aj hlavnou myšlienkou projektu. Získaniu finančných prostriedkov na vybudovanie môžete dopomôcť aj vy svojimi hlasmi.

Hlasovanie bude prebiehať od 6. januára do 16. februára 2022. Hlasujúci odovzdá svoj hlas prostredníctvom webovej stránky www.kauflandpark.sk, ktorá bude sprístupnená pred začatím hlasovania. Hlasujúci bude mať možnosť hlasovať v jeden deň iba jedenkrát.

Možnosť získať K Park bude mať sedem miest v rámci Slovenska, v ktorých sa nachádza predajňa Kaufland.  

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross