<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rim. Sobota: V meste vznikne nové detské ihrisko

Foto ilustračné. Zdroj: Pixabay.com

RIMAVSKÁ SOBOTA – Mesto Rimavská Sobota získalo dotáciu na vybudovanie nového detského ihriska. Stáť bude pri materskej škole.

„Podarilo sa získať finančné prostriedky na inkluzívne detské ihrisko, ktoré bude pri materskej škole na Hatvaniho ulici, medzi bývalou výmeničkou a materskou školou,“ vysvetlil na uplynulom zasadnutí mestského zastupiteľstva Július Szabó z odboru rozvoja mesta. Ako ďalej dodal, ide o mestský pozemok.

Článok pokračuje pod reklamou


Mesto získalo na detské ihrisko dotáciu vo výške 50-tisíc eur z Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Ďalších takmer 6-tisíc eur zafinancujú z vlastných zdrojov mesta.

Ako sa ďalej uvádza v schválenom rozpočte na budúci rok, multifunkčné ekologické detské ihrisko bude viacgeneračným priestorom s prvkami pre všetky deti od 3 do 14 rokov vrátane detí so špeciálnymi potrebami a oddychovou zónou pre dospelých.

„Bude verejne prístupné a bude slúžiť všetkým rodinám s deťmi so zdravotným znevýhodnením, ako aj všetkým obyvateľom a návštevníkom mesta Rimavská Sobota a ďalšej širokej verejnosti,“ uvádza sa ďalej.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross