<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rim. Sobota: Mesto získalo dotáciu, vybudujú outdoorový fit chodník so športovými prvkami

RIMAVSKÁ SOBOTA – Vyhľadávaná lokalita mesta, kam Soboťania a Soboťanky chodia za oddychom, bude obohatená o niekoľko outdoorových športových prvkov. V Mestskej záhrade postaví mesto fit chodník.

Pozostávať by mal zo štyroch prvkov, a to eliptického krížového trenažéra, prvku s názvom jazdec, posilňovača svalov nôh a posilňovača brušných svalov. „Fit chodník bude realizovaný popri chodníku okolo vodnej plochy plážového kúpaliska, ktorá je využívaná pre relax a oddych a je súčasťou Mestskej záhrady, kde sú vybudované detské ihriská, cyklotrasa, tenisové kurty, chodníky s lavičkami, altánok a fontána,“ uviedol pre Rimava.sk Odbor rozvoja mesta na Mestskom úrade v Rimavskej Sobote.

Článok pokračuje pod reklamouAko ďalej informovali, na realizáciu Fit chodníka mesto získalo príspevok od Nadácie SPP, a to vo výške 1 900 eur s DPH. „Termín realizácie výstavy zatiaľ nie je stanovený, nakoľko momentálne prebieha verejné obstarávanie na dodanie a montáž jednotlivých FIT prvkov. Termín ukončenia súťaže je stanovený na 16. september 2021, po vyhodnotení procesu VO bude známy úspešný uchádzač aj konečná suma za dodanie predmetu zákazky,“ vysvetlili.

Ako ďalej dodala samospráva, predmet zákazky bude financovaný zo získaného príspevku a rozpočtu verejného obstarávateľa. „Konečná suma bude známa po ukončení procesu verejného obstarávania,“ uzavrel odbor rozvoja mesta. Fit chodník by mal byť podľa zverejnenej zmluvy postavený do konca tohto roka.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross