<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Nemocnica v R. Sobote je obsadená na 71 percent, v Lučenci sú na tom výrazne horšie

GEMER/MALOHONT/NOVOHRAD - Situácia v nemocniciach sa rapídne zhoršuje. V súvislosti s pandémiou ochorenia covid-19 narastá počet hospitalizovaných takmer vo všetkých nemocniciach na celom Slovensku.

Ako uviedli analytici z Dát bez pátosu na svojej facebookovej stránke, v Rimavskej Sobote je hospitalizovaných v súvislosti s covidom 32 ľudí. Obsadenosť nemocnice je teda 71 percent.

Článok pokračuje pod reklamou


Oveľa horšia situácia je v nemocnici v Lučenci, kde je aktuálne hospitalizovaných 88 pacientov. Obsadenosť oproti maximálnej kapacite z druhej vlny je 122 percent. Nemocnica sa zaradila na štvrté miesto v rámci celého Slovenska.

Zdroj foto: FB Dáta bez pátosu

Čo sa týka Revúcej, miestna nemocnica patrí medzi najmenej obsadené na celom Slovensku. K 16. novembru mali hospitalizovaných len desať pacientov a ich obsadenosť je 30 percent oproti druhej vlne.

Celkovo je na Slovensku hospitalizovaných k 16. novembru 2 860 pacientov, čo predstavuje obsadenosť 61 percent oproti druhej vlne. Jediná nemocnica, kde nemajú žiadneho hospitalizovaného pacienta je v Pezinku.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross