<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kraj získal financie na I. etapu cyklotrasy, ktorá bude spájať Rim. Sobotu s Poltárom

Cyklotrasa spájajúca Rim. Sobotu s rekreačnou oblasťou Kurinec – Zelená voda. Foto ilustračné.

POLTÁR/RIMAVSKÁ SOBOTA – Banskobystrický samosprávny kraj pracuje na vybudovaní cyklotrasy, ktorá spojí Poltár s Rimavskou Sobotou.

„Projekt Cyklotrasa Rimavská Sobota – Poltár: rekonštrukcia, modernizácia a dobudovanie infraštruktúry pre nemotorovú dopravu, I. etapa Hrnčiarska Ves – Poltár bol schválený poskytovateľom nenávratného finančného príspevku (NFP) v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP),“ uviedla pre Rimava.sk hovorkyňa BBSK Lenka Štepáneková.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako ďalej dodala, momentálne pripravujú podklady pre prípravu Zmluvy o NFP. „Predpokladáme jej podpísanie v priebehu decembra – januára,“ doplnila hovorkyňa.

Podľa jej slov bude predbežne v januári riešené verejné obstarávanie na zhotoviteľa. „Predpokladaná realizácia projektu, ak nepríde k žiadnym zdržaniam pri vydávaní potrebných povolení a verejnom obstarávaní, je máj 2022 – apríl 2023,“ informovala Štepáneková.

V rozpočte BBSK na rok 2022 je na prvú etapu cyklotrasy vyčlenených približne 1 728 000 eur, ktoré pochádzajú z projektov. Prvá etapa zahŕňa úsek dlhý takmer 8 kilometrov, ktorý spojí Hrnčiarsku Ves a Poltár.

Na tento úsek nadväzuje II. etapa, ktorá spája úseky cyklotrasy Rimavská Sobota – Kurinec – Ožďany – Hrnčiarska Ves.

Cyklotrasa za viac ako 5 miliónov eur

Vznikajúca približne 29 kilometrov dlhá cyklotrasa bude spájať dve okresné mestá, jej súčasťou má byť aj 160 metrov dlhý bývalý železničný tunel Ožďany či štyri odpočívadlá s infraštruktúrou pre cyklistov.

Celková výška oprávnených výdavkov II. etapy projektu je približne 5 371 000 eur, pričom kraj bude projekt spolufinancovať 5 percentami – z ich rozpočtu pôjde na cyklotrasu okolo 268-tisíc eur.

Prečítajte si tiež: VIDEO: Na cyklocestu budú žiadať peniaze. Čistenie poltárskej trate pokračovalo

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross