<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Prípad zastreleného dalmatínca pri Zacharovciach vyšetruje polícia v Lučenci

ZACHAROVCE – Udalosť, pri ktorej bol v auguste neďaleko Zacharoviec zamestnancom Lesov SR zastrelený pes-dalmatínec, objasňuje polícia v Lučenci. Rimava.sk to potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

V tejto veci bolo začaté trestné stíhanie pre trestné činy poškodzovanie cudzej veci a týranie zvierat. Prípad je v štádiu vyšetrovania, podrobnejšie informácie poskytneme, keď to procesná situácia dovolí,“ uviedla hovorkyňa.

Prípadom sa zaoberal aj pozemkový a lesný odbor Okresného úradu (OÚ) v Rimavskej Sobote, ktorý je orgánom štátnej správy na úseku poľovníctva. Obrátil sa naň priamo majiteľ psa Ján Trnka.

Ako sa uvádza v dokumente o spôsobe vybavenia žiadosti o prešetrenie oprávnenosti použitia zbrane, ktorý má Rimava.sk k dispozícii, príslušné podanie s doplnením o zistenia správneho orgánu odstúpil OÚ konajúcemu policajnému vyšetrovateľovi, aby nedošlo k prípadnému dvojitému stíhaniu, súdeniu či potrestaniu jednej osoby za ten istý skutok.

Článok pokračuje pod reklamou


V dokumente dal OÚ zároveň za pravdu majiteľovi psa a skonštatoval, že strelec nemal právo vystreliť na poľovníckeho psa, ktorým dalmatínec je. Na základe informácie od riaditeľa rimavskosobotského odštepného závodu Lesov SR úrad súčasne potvrdil, že k usmrteniu psa skutočne došlo na pozemku jeho majiteľa.

OÚ v dokumente tiež podotkol, že pracovník Lesov SR uviedol v knihe návštev poľovného revíru ako účel svojej návštevy kontrolu, pričom táto povinnosť je podľa úradu zákonom zverená výlučne členom poľovníckej stráže, nie držiteľovi poľovníckeho lístka.

Správny orgán po vyhodnotení vyššie uvedených skutočností dospel k záveru, že Ing. Tomáš K. sa mohol dopustiť priestupku na úseku poľovníctva tým, že dňa 18. 8. 2021 o 18:30 v poľovnom revíri Peséta-Teháň usmrtil poľovníckeho psa plemena pes dalmatínsky,“ uvádza sa v dokumente.

Celý prípad budeme naďalej sledovať a o nových skutočnostiach vás budeme informovať.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross