<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Soboťana Bodokyho obvinili v Maďarsku pre vraždu Döchera

Foto: police.hu

MAĎARSKO - Rodák z Rimavskej Soboty Karol Bodoky bol obvinený z vraždy Györgya Döchera z roku 1999. Bodokyho obvinili v Maďarsku.

Ako na svojej stránke informuje maďarská polícia, z rovnakej vraždy obvinili aj Alexandra D. Na oboch bol vydaný európsky zatýkací rozkaz, na základe ktorého oboch zadržali 8. októbra 2021. Bodokyho zadržali v Nemecku. Maďarský prokurátor žiada pre obvineného Bodokyho väzbu.

Článok pokračuje pod reklamou


Györgya Döchera zavraždili v jeho vlastnej kaviarni v Budapešti. Ako uvádza portál Aktuality.sk, vražda bola nezvyčajná, pretože Döcher si odpykával vo väzení právoplatný trest, no mal povolené vychádzky, ktoré trávil práve vo svojej kaviarni.

Takto prevážali Karola Bodokyho z Nemecka do Maďarska Zdroj: police.hu

Podľa portálu sedeli pri stole okrem Döchera aj jeho osobný strážca, manželka a tretí muž. Manželka a muž vyviazli bez zranení, strážca a Döcher boli zavraždení, keď strelec na nich vystrelil dvadsať rán.

Ilegálny hrob

V roku 2011 prišli do Rimavskej Soboty kukláči s trnavskými poznávacími značkami, ktorí hľadali v lese pri Padarovciach ilegálny hrob. Ten mal označiť práve Karol Bodoky. Vtedy obvineného Bodokyho eskortovali kukláči priamo z väzby, v ktorej sedel pre obvinenie z vydierania.

V hrobe mali nájsť kostru Kolomana Horvátha, prezývaného Kálmi, ktorý pochádzal z Lučenca. Polícia v tejto veci zo začiatku nechcela príliš informovať.

Prečítajte si tiež: VIDEO: Pri Padarovciach mali hľadať ilegálny hrob. Polícia mlčí

Prečítajte si tiež: Ilegálny hrob pri Padarovciach policajti nenašli

Prečítajte si tiež: Mafiánsky hrob vykopala polícia v lese za Nižnou Pokoradzou

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross