<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEOO16:023: Pozrite sa, ako napreduje výstavba úseku R2 Mýtna - Lovinobaňa, jkjkjkTomášovce

Reprofoto: FB Národná diaľničná spoločnosť

MÝTNA/LOVINOBAŇA - Práce na rýchlostnej ceste R2 pokračujú aj v zime. Úsek Mýtna - Lovinobaňa, Tomášovce dlhý 13,5 kilometra by sa mal dokončiť na jeseň tohto roku.

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) musela zmeniť plány a termín ukončenia presunúť z augusta 2021 o približne rok. "Zhotoviteľ, Združenie R2 Metrostav – Hochtief, požiadal NDS o predĺženie lehoty výstavby do jesene 2022,“ potvrdila v septembri predĺženie termínu hovorkyňa NDS Eva Žgravčáková.

Článok pokračuje pod reklamou.


V oblasti výstavby R2 sa uskutočnil aj projekt organizácie WWF Slovensko s názvom SaveGREEN, ktorého úlohou bolo mapovať výskyt a overiť funkčnosť ekologických koridorov šeliem, menších cicavcov, vodných a na vodu viazaných živočíchov i hmyzu. Výsledky výskumu môžu pomôcť pri územnom plánovaní v regióne Podpoľania a Novohradu alebo pri výstavbe ďalších úsekov rýchlostnej cesty R2 a v budúcnosti aj rýchlostnej cesty R7, ktorá bude toto územie pretínať.

Pozrite si budovanie úseku Mýtna - Lovinobaňa, Tomášovce na videu, ktoré na Facebooku zverejnila Národná diaľničná spoločnosť.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross