<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V rimavskosobotskej nemocnici stúpol počet pacientov s covidom

5. novembra 2021 | | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA – Okres Rimavská Sobota ostane v čiernej fáze podľa covid automatu aj nasledujúci týždeň. Konzílium odborníkov dnes vyhlásilo, že situácia v krajine je alarmujúca, navrhli aj niekoľko prísnejších opatrení.

Aj rimavskosobotská nemocnica zaznamenala nárast hospitalizovaných pacientov. „V rimavskosobotskej nemocnici je aktuálne hospitalizovaných 31 pacientov s ochorením covid-19. Podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebujú štyria pacienti,“ uviedla pre Rimava.sk PR špecialistka sietí ProCare a Svet zdravia Bianka Krejčíová.

Článok pokračuje pod reklamou


Na počet pacientov s ochorením covid-19 sme sa pýtali aj pred niekoľkými dňami. 24. októbra bolo podľa Krejčíovej v rimavskosobotskej nemocnici hospitalizovaných 17 pacientov s týmto ochorením a podporu umelej pľúcnej ventilácie potreboval jeden človek. Na otázku, koľko lôžok s umelou pľúcnou ventiláciou je ešte voľných, neodpovedala.

„Operačné plány sú v nemocnici nastavené primerane ku meniacej sa epidemiologickej situácii, plánované operácie sa nerušia. Momentálne je nemocnica v tretej fáze reprofilizácie, kde postupujú podľa príkazu MZ SR, ktorým sa spresňuje rozsah hospodárskej mobilizácie, je rozšírený lôžkový fond na covidovom oddelení a oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny,“ ozrejmila ďalej Bianka Krejčíová s tým, že všetky postupy sú podmienené aktuálnym personálnym stavom v nemocnici.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross