<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tipy na víkend: posedenie pri kolovrátku, paraglajding, divadlo ale aj zraz bežcov a cyklistov. Kam sa vyberiete vy?

Pracovný týždeň sa už chýli ku svojmu koncu. My sme sa opäť poobzerali po niekoľkých zaujímavých akciách a podujatiach, na ktorých vás organizátori určite radi privítajú.

Organizujete verejné športové alebo kultúrne podujatie či akciu? Dajte nám o nej vedieť prostredníctvom nášho kalendára podujatí.

Posedenie pri kolovrátku a výstava kolovrátkov v Kokave nad Rimavicou

Vretienko mi padá, ktože mi ho podá - to je názov podujatia, ktoré sa uskutoční vo vestibule kultúrneho domu v Kokave nad Rimavicou. Organizuje ho občianske združenie (OZ) Čarovná nitka.

Podujatie sa skladá z výstavy kolovrátkov v dňoch 16. a 17. októbra a prednášky s workshopom, ktorá sa uskutoční v nedeľu 17. októbra o 14:00.

Zochova divadelná Revúca

V revúckom Mestskom kultúrnom stredisku sa v dňoch 14. až 16. októbra koná 46. ročník Zochovej divadelnej Revúcej. Predstaví sa na nej päť neprofesionálnych divadelných súborov a súčasťou bude i vernisáž výstavy 20 maľovaných rokov. Slávnostné vyhodnotenie súťaže je v sobotu o 15:00. Organizátorom podujatia je Gemersko-malohontské osvetové stredisko.

Budovanie zelenej oázy na Železníku

ŽELEZNÍK - Vybudovanie zelenej oázy pri vyhliadke na Železníku, časti obce Sirk, je jeden z aktuálnych projektov občianskeho združenia Skryté poklady Slovenska, ktoré tento kút Gemera dlhodobo zveľaďuje.

"Pridaj sa k nám už v sobotu 16. 10 od 9:00. Vďaka Nadácii Ekopolis budujeme nad kinom Stachanov malú vyhliadku a priestor pre oddych, zábavu či nočné pozorovanie hviezd. Potrebujeme veľa šikovných a aj silných rúk. Budeme upravovať pozemok okolo vyhliadky, vyrovnávať hlinu, vysádzať stromy a kríky. S tebou nám to pôjde ľahšie a rýchlejšie," uvádzajú organizátori s tým, že náradie, pracovné pomôcky a občerstvenie budú zabezpečené. 

Jesenný zraz Na streche Novohradu

Turistom, bežcom i cyklistom bude určený jesenný zraz Na streche Novohradu, ktorý sa uskutoční v sobotu 16. októbra v Ábelovej v Lučeneckom okrese. Do dediny vyráža o 9:00 cyklobus z Lučenca, samotný zraz sa začína o 10:00. Pripravené sú trasy pre bežcov, turistov a viac či menej náročných cyklistov.

Lučenčania sa postavia proti Handlovej

BKM Lučenec a MBK Baník Handlová sa proti sebe postavia túto sobota 16. októbra o 17:00 hod. v ŠH Arena Lučenec. Ako avizujú organizátori, zápas je organizovaný v režime KZ (kompletne zaočkovaní). Podmienkou vstupu do haly sú prekryté horné dýchacie cesty (respirátor) počas celého pobytu v športovej hale. Fanúšikovia sa tiež musia preukázať potvrdením o očkovaní proti ochoreniu COVID-19.

Na obrázku môže byť 1 osoba, stojaca osoba a interiér
Foto: Lukáš Droppan

Región z nebies

V sobotu a nedeľu, 16. a 17. októbra, si môžete vyskúšať úžasný a vzrušujúci šport paraglajding. Ak si chcete tento šport vyskúšať, je tu príležitosť. "Naši profesionálni inštruktori ťa zoznámia so základmi paraglajdingu a ku koncu dňa už budeš lietať. A najlepšie je, že je to úplne zadarmo!" avizujú organizátori podujatia, na ktoré je nutné sa vopred prihlásiť. Viac info nájdete na tomto odkaze.

Ako ďalej uviedli, o presnej polohe sa rozhodne v daný deň na základe smeru vetra. Možné polohy sú: Boľkovce Havaška blízko Lučenca, Maginhrad blízko Rimavskej Soboty alebo Šikov blízko Fiľakova.

Výstava výtvarnej tvorby Kataríny Molnárovej

Katarína Molnárova pochádza z Nových Zámkov, no väčšiu časť života pracuje a tvorí v Gemeri, teraz v Revúcej. Venuje sa maľbe a jej doménou sú figurálne kompozície, portréty, ženy, deti, zátišia a príroda. Maľuje oleje i akryl a v ostatnom čase experimentuje aj s inými technikami.

Výtvarné práce budú inštalované v unikátnom interiéri historického objektu – v novej budove Prvého slovenského gymnázia v Revúcej, ktorá je pred rekonštrukciou na originálnu kultúrnu inštitúciu BBSK – LITTERRA.

Výstava bude otvorená pre verejnosť každý štvrtok od 15.00 do 18.00 hod.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross