<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tipy na víkend: čaká nás gaštanová diskusia, ukončenie motorkárskej sezóny, nová výstava alebo aj koncert dychovej hudby

24. septembra 2021 |  | 

Pracovný týždeň vrcholí a my sme si pre vás opäť pripravili prehľad niekoľkých akcií a podujatí v okolí, ktoré pripadajú na dnešný deň a blížiaci sa víkend. Ak nejakú verejnú akciu organizujete a v našom prehľade ste ju nenašli, pokojne nám o nej dajte vedieť prostredníctvom nášho kalendára akcií.

Noc v knižnici

Knižnica Mateja Hrebendu uskutoční 24. septembra 2021 celodenné, vzdelávacie, zážitkové i tvorivé podujatie Noc v knižnici, ktoré potrvá až do neskorších večerných hodín. Podujatie sa týka aj knižníc v Lučenci či Veľkom Krtíši. Viac si môžete prečítať na tomto odkaze.

Článok pokračuje pod reklamouDaniela Krajčová: Pod stromami

"Daniela Krajčová je autorkou, ktorá vo svojej tvorbe dlhodobo reflektuje sociálne otázky a prostredníctvom optík rozličných komunít poukazuje na ich situáciu a problémy. Vo svojej aktuálnej roli matky sa v posledných rokoch sústreďuje práve na svet starostlivosti o deti," uviedla Mestská galéria v Rim. Sobote. Ako ďalej dodali, impulzom pre ňu je jej vlastná skúsenosť, rozširuje ju však o podobné zdieľané skúsenosti a pohľady, ktoré nachádza na internetových fórach a tzv. mamičkovských weboch.

Na vernisáž jej diel sa môžete ísť pozrieť už dnes o 17:00 do Mestskej galérie v Rimavskej Sobote. Výstava potrvá do 30. októbra.

Ukončenie motorkárskej sezóny 2021

Priaznivci a milovníci motoriek sa stretnú zajtra o 11:00 v rekreačnej oblasti Kurinec Zelená voda, aby spoločne ukončili sezónu. Pripravená bude tombola, voľná zábava, dobré jedlo a aj pitie. Viac o akcii na tomto odkaze.

Prehliadky v parku

Počas najbližších víkendov môžete zažiť krásnu jesennú atmosféru anglického parku za kaštieľom Andrássyovcov v Betliari. Od 26. septembra do 10. októbra 2021 sa bude každú nedeľu od 13:30 konať komentovaná prehliadka areálu, ktorá vám priblíži jeho históriu, botaniku aj prvky drobnej parkovej architektúry. Prehliadky sa začínajú pri hlavnom vstupe do areálu kaštieľa. Viac informácií na tomto odkaze.

Na obrázku môže byť strom, vonku a text, v ktorom sa píše „SLOVENSKEN S ODNE MÚZEUM MÚZEUM o.z.Andoras Prehliadky PARKU Nedel'a 19.9./26.9./3.10./10.10.o 19.9./26.9./ 13:30 Hlavny vchod do areálu kaštiel'a Vstupné dobrovol'né Dakujeme, #AndrassyMuseum 19 rtv: bezpečnostné opatrenia. .tasr. >aktuality.sk“

Koncert dychovej hudby v Hnúšti

Prvý víkendový deň (25. 9.) bude v Hnúšti patriť dychovke. Od 11:30 sa pred kultúrnym domom uskutoční koncert dychovej hudby. "Užite si sobotné slnečné doobedie spolu s nami v znamení príjemných melódií 80-ročnej Dychovej hudby mesta Hnúšťa," uviedla na Facebooku riaditeľka Mestského kultúrneho strediska v Hnúšti Diana Vojenčiaková.

Lojkov Tisovec

Sobota 25. 9. bude na severe Rimavskosobotského okresu patriť aj divadlu. V rámci tradičného festivalu Lojkov Tisovec sa predstavia tri zoskupenia so svojimi predstaveniami. Súčasťou podujatia je aj odborný seminár zameraný na dramaturgiu, scénografiu a hereckú tvorbu.

Predstavenie OZ OPONA v Poltári

Ochotnícki POltárski NAdšenci sa po dlhej pauze vracajú na pódium. Ich predstavenie Pani plukovníková si záujemcovia môžu pozrieť v nedeľu (26. 9.) o 17:00 v kultúrnom dome v Poltári.

"Predstavíme sa vám s novou divadelnou hrou v rámci osláv 40. výročia uvedenia našej prvej divadelnej hry. Veríme, že si nájdete čas a prídete nás podporiť a zabaviť sa spolu s nami," pozývajú ochotníci.

Gaštanové mesto v Modrom Kameni

V sobotu (25. 9.) budú v Modrom Kameni hlavnou témou gaštany. Od 15:00 sa na Lipovom námestí uskutoční moderovaná diskusia na tému minulosť, budúcnosť a súčasnosť gaštana jedlého v Modrom Kameni.

Na návštevníkov čakajú pečené gaštany, gaštanové zákusky, sadenice gaštana jedlého, ale aj atrakcie pre deti. Vstup je zdarma.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross