<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Stredné školy v okrese si rozdelia niekoľko sto tisíc eur

3. decembra 2021 | |  | 
Foto ilustračné. Gymnázium Ivana Kraska v Rimavskej Sobote.

RIMAVSKÁ SOBOTA – Poslanci Banskobystrického samosprávneho kraja na svojom uplynulom zasadnutí (30. 11.) schválili rozpočet na budúci rok. Kraj aj budúci rok investuje do škôl, ktoré zriaďuje. Financie získalo aj niekoľko stredných škôl v okresoch Rimavská Sobota a Revúca.

Dokopy 107-tisíc eur využije Gymnázium Ivana Kraska v Rim. Sobote na vybudovanie zvislých stien v átriu. Stredná odborná škola obchodu a služieb v Rim. Sobote dostala 110-tisíc eur na rekonštrukciu sociálnych zariadení v budove školy a čiastočne v budove JUNIOR-komplexu. V troch triedach za 30-tisíc eur tiež pribudne klimatizácia.

Článok pokračuje pod reklamou


Stredná odborná škola technická a agropotravinárska Rimavská Sobota za 90-tisíc eur zrekonštruuje podlahy v telocvični. SOŠ Tisovec získala 65-tisíc eur na vonkajšie ihrisko a SOŠ Hnúšťa 15-tisíc eur na dofinancovanie kúpy strojov.

Čo sa týka okresu Revúca, 250-tisíc eur pôjde na laboratóriá a odborné učebne v Gymnáziu M. Kukučína v Revúcej. SOŠ Revúca použije vyčlenených 28 800 eur na rekonštrukciu bežeckej dráhy a doskočiska.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross