<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Spor pre kotol: takto sa k tomu vyjadril primátor J. Šimko

Foto: FB Jozefa Šimka

RIMAVSKÁ SOBOTA - Na Základnej škole Pavla Dobšinského v Rimavskej Sobote museli prerušiť prezenčné vyučovanie a celá škola prešla na dištančné. Dôvodom je nefunkčný kotol.

Peniaze na kúpu nového kotla mali vyčleniť poslanci na zasadnutí mestského zastupiteľstva, ktoré sa malo konať v utorok, 23. novembra. Z dôvodu povinností primátora Jozefa Šimka v Národnej rade Slovenskej republiky sa zasadnutie preložilo na 30. novembra. Viesť mestské zastupiteľstvo nemôže ani viceprimátorka Andrea Andrášiová z rodinných dôvodov a ani Ladislav Rigó, ktorý je dlhodobo práceneschopný.

Článok pokračuje pod reklamou


Po zverejnení nášho článku s vyjadreniami riaditeľky školy Eriky Demkovej a poslanca z poslaneckého klubu Odvážme sa zrýchliť Michala Demetera zverejnil na sociálnej sieti svoje stanovisko aj primátor Šimko. Ten v príspevku obvinil "urýchľovačov" z toho, že na škole je zima a nefunguje kotol.

"Ešte v mesiaci jún 2021 požiadala riaditeľka Základnej školy na ul. Dobšinského Ing. Erika Demková o vyčlenenie finančných prostriedkov na výmenu plynových kotlov a opravu vykurovacieho systému. Jej požiadavku som predložil na júnové mestské zastupiteľstvo, aby poslanci schválil 180 000 eur jednak na výmenu kotlov ako aj na ďalšie požadované opravy. Žiaľ, poslanecký zbor na čele s urýchľovačmi odmietol túto požiadavku a návrh na pridelenie finančných prostriedkov pre ZŠ Dobšinského neschválil," napísal v úvode príspevku Šimko.

Ako ďalej doplnil, nový kotol bude možné zabezpečiť až v januári budúceho roku. "Aby škola mohla byť ešte v tomto roku otvorená, musíme vynaložiť vyše 6 000 eur na jej provizórnu opravu. Nebyť krátkozrakosti poslancov a ich neochote vyjsť primátorovi i riaditeľke v ústrety by sme tento problém mať nemuseli, škola mohla byť otvorená a nemuseli sme vynakladať finančné prostriedky na opravu," uzavrel.

 „Primátor odložil zasadnutie kvôli rokovaniu v Národnej rade SR. My s tým nič nemáme spoločné. Sme rozhorčení, že sa zasadnutie odkladá o týždeň. Ukazuje sa, aké nevýhodné je, že je primátor a sedí na dvoch stoličkách naraz,“ vyjadril sa poslanec Michal Demeter.

Starý kotol, ktorý sa staral o teplo v škole, bol témou aj v júni tohto roka. Viac si môžete prečítať v našom staršom článku.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross