<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Školy sa otvoria, žiaci sa do nich vrátia v plánovanom termíne

4. januára 2022 | |  | 

Školy sa otvoria 10. januára. Informoval o tom minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling, podľa ktorého tému prediskutovali s ministerstvom zdravotníctva.

„Epidemická situácia sa zlepšila. Na základe dát z rezortu zdravotníctva vidíme, že je nižší počet hospitalizovaných, nižší prírastok pozitívnych,“ vysvetlil rozhodnutie minister.

Článok pokračuje pod reklamou


Pre školy to podľa jeho slov znamená, že sa budú riadiť školským semaforom. „V prípade pozitivity môže riaditeľ so súhlasom zriaďovateľa uzatvoriť príslušnú triedu, ktorá ide do karantény (bod 3. rozhodnutia z 1.9.). Výnimku z karantény majú plne očkované osoby a prekonané osoby, teda aj žiaci, ktorí sú zaočkovaní alebo prekonaní,“ uviedol ďalej Gröhling.

Na školách budú zároveň podľa platnej vyhlášky ÚVZ povinné rúška. Ako ďalej spresnil minister školstva, prekrytie horných dýchacích ciest nie je povinné pre deti v materských školách, osoby so závažnými poruchami autistického spektra či ťažkým mentálnym alebo sluchovým postihnutím, ako aj pre pedagogických a odborných zamestnancov, ktorí týchto žiakov vzdelávajú. Všetky informácie nájdete v príslušnej vyhláške ÚVZ vo vestníku vlády.

„Rodičia budú mať opäť k dispozícii samotesty. Dôrazne ich vyzývame, aby pred nástupom do škôl otestovali žiakov a aby sa žiaci ideálne testovali v prvých týždňoch 2x do týždňa,“ dodal Branislav Gröhling, podľa ktorého v závere roka bolo na okresné úrady doručených 1,5 milióna samotestov.

„Tento týždeň bude na OÚ doručených ďalších 1,5 milióna samotestov. Aktuálne budú mať okresné úrady k dispozícii 3 milióny samotestov pre školy, ktoré o testy požiadajú,“ doplnil.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross