<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Školský rok sa začal, v karanténe je už zopár tried v Rimavskej Sobote a niekoľko aj v okrese Revúca

9. septembra 2021 | | |  | 
Foto ilustračné.

RIMAVSKÁ SOBOTA – Školský rok sa začal len pred niekoľkými dňami a zopár tried v okresoch Rimavská Sobota a Revúca už muselo prejsť na dištančnú výučbu. Objavili sa v nich prípady ochorenia covid-19.

Situácia z minulého školského roka, keď sa pre koronavírus zatvárali celé školy, by sa už podľa ministra školstva Branislava Gröhlinga opakovať nemala. Prejsť na dištančnú výučby by mali len tie triedy, v ktorých sa ochorenie potvrdí. Tak sa stalo už aj v dvoch školách v Rimavskej Sobote.

Článok pokračuje pod reklamou„Za 36. kalendárny týždeň máme v meste Rimavská Sobota karanténu v dvoch školách – na Gymnáziu Ivana Kraska jednu triedu a na Základnej škole P. Dobšinského dve triedy a jeden školský klub,“ informovala Adriana Strečková, vedúca oddelenia epidemiológie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Rim. Sobote a zástupkyňa regionálneho hygienika RÚVZ v Rim. Sobote, s tým, že v celom okrese ide len o tieto triedy.

Aj v okrese Revúca je v karanténe zopár tried. „Ide o dve základné školy – základná škola v Tornali, kde je v karanténe jedna trieda, a základná škola v Revúcej, kde sú v karanténe dve triedy,“ dodala Adriana Strečková. Vo všetkých uvedených triedach sa ochorením covid-19 podľa Strečkovej nakazili žiaci.

Doma sa učí viac ako 9-tisíc žiakov

Podľa údajov, ktoré dnes prezentoval Branislav Gröhling, sa tento týždeň na Slovensku dištančne vyučuje v 170 triedach z takmer 53-tisíc. Ide o približne 9 300 žiakov a žiačok. Zo zamestnancov škôl je podľa neho v domácej karanténe viac ako 300 osôb.

Ako ďalej uviedol, tieto údaje im do 7. septembra poslalo 5 210 škôl – 75 percent z celkového počtu 6 870 škôl.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross