<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Poslanci schválili peniaze na nový kotol pre základnú školu

RIMAVSKÁ SOBOTA - Poslanci mestského zastupiteľstva (MsZ) v Rimavskej Sobote na zasadnutí schválili financie pre výmenu plynového kotla na Základnej škole Pavla Dobšinského v Rimavskej Sobote.

Ako sa vyjadril primátor mesta Jozef Šimko, v máji vydal pokyn vedúcej odboru školstva Karine Kochanovej, aby zvolala radu všetkých riaditeľov základných a materských škôl. "My sme vyčlenili vyše 850-tisíc eur na opravu škôl. Na zasadnutí zmietli požiadavky zo stola. Ja som upozornil na to, že kotol môže vypadnúť. V roku 1997 som uzavrel dohodu s firmou Eurostav, aby vybudovala kotolňu. Vedel som, že kotol má 24 rokov," povedal Šimko.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako ďalej doplnil, situácia sa zhoršovala a riaditeľka školy Erika Demková predložila požiadavku na jeho výmenu. "Čo Boh nedá, vy ste to neschválili a čo Boh nedá, kotol vypadol. Keď som sa dozvedel, že v škole sa nevykuruje, dal som pokyn na zvolanie školskej rady, kde sme prijali opatrenia. Kotol príde až v januári, pretože ide až z Nemecka. Pán Vaľo navrhol, aby sa starý kotol opravil v sume okolo 6-tisíc eur. Dnes sme tu, aby sme odsúhlasili sumu 139-tisíc eur na kúpu nového kotla," adresoval Šimko slová poslancom.

Článok pokračuje pod reklamou


Do rozpravy sa prihlásil aj poslanec Michal Demeter. "V rozpočte na tento rok bolo 200-tisíc eur a ak ste vedeli, že kotol je v havarijnom stave, mohli ste prihodiť. Je dobré, že sme neminuli všetky peniaze z rozpočtu, som za to, aby bol kotol vymenený," vyslovil sa Demeter. Na jeho slová nadviazal aj poslanec Jaroslav Matzenauer, ktorý doplnil, že našťastie máme finančnú rezervu a peniaze sa nemusia hľadať.

Jozef Šimko

Podľa Šimka by si poslanci mali priznať chybu, že na školy pri druhej zmene rozpočtu nedali ani cent. "My sme vyčlenili pri druhej zmene rozpočtu 850-tisíc eur pre materské a základné školy. Na ZŠ Dobšinského bolo vyčlenených 180-tisíc eur, v rámci ktorých mali vyčleniť peniaze aj na kotol. Vy ste to zmietli zo stola a v rezervnom fonde ste nechali 400-tisíc eur na kofinancovanie projektov," dodal Šimko. Podľa Demetera vyčlenili poslanci pri schvaľovaní rozpočtu 200-tisíc eur a financie mali prerozdeliť vedenie mesta a riaditelia škôl.

Schválené

Peniaze na nový kotol pre ZŠ Dobšinského poslanci vyčlenili pri hlasovaní. Za kúpu nového kotla hlasovalo všetkých 11 prítomných poslancov.

Prečítajte si tiež: Na ZŠ Dobšinského nefunguje kotol, peniaze na nový mali poslanci schvaľovať zajtra. Ich zasadnutie ale opäť preložili

Prečítajte si tiež: Spor pre kotol: takto sa k tomu vyjadril primátor J. Šimko

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross