<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Medzi pedagógmi, ktorých kraj ocenil za ich celoživotnú prácu, sú aj učitelia z našich okresov

9. septembra 2021 | | | | |  | 

Banskobystrický samosprávny kraj v zastúpení podpredsedu Ondreja Luntera ocenil celkovo 55 zamestnancov stredných škôl a školských zariadení pred ich odchodom do dôchodku. Na zozname ocenených je aj niekoľko pedagógov a pedagogičiek z okresov Rimavská Sobota, Lučenec, Poltár a Revúca.

Plaketu, ďakovný diplom, kvet i balíček regionálnych produktov si v utorok 7. septembra prevzalo z rúk podpredsedu Banskobystrického samosprávneho kraja Ondreja Luntera osobne 32 z celkového počtu 55 ocenených zamestnancov stredných škôl a školských zariadení v kraji.

Článok pokračuje pod reklamouAko ďalej informovala Lenka Štepáneková, vedúca oddelenia komunikácie BBSK, župa už po tretí raz oceňovala pedagógov za ich celoživotný prínos a prácu s mládežou. Na slávnostné podujatie dostali pozvánku tí, pre ktorých bol uplynulý školský rok tým posledným, pred zaslúženým odchodom na dôchodok.

„Mnohí z vás, ktorí tu dnes sedíte, ste mali tú možnosť pracovať ako pedagógovia naprieč dvomi storočiami. Znie to trochu absurdne, ale je to tak. Tak, ako pre mnohých rodičov, určite aj pre vás bol prechod na digitalizovanú spoločnosť a nedávne online vyučovanie neľahký. Čo bolo ešte len nedávno predmetom usilovného listovania v hrubých knihách, je v dnešnej dobe len jeden klik ďaleko. To, že ste sa dokázali na túto zmenu adaptovať, je obdivuhodné,“ povedal vo svojom príhovore Ondrej Lunter.

„Vnímam, že učitelia sú po rodičoch najdôležitejšou morálnou autoritou, preto musia byť svojim žiakom majákom, kým sami nedozrejú na to, aby sa zvládli orientovať a plynulo pohybovať vo svete. Ich práca nezačína a nekončí len odovzdaním vedomostí či odzvonením vyučovacej hodiny. Vľúdny pedagóg dokáže intuitívne identifikovať potreby svojich žiakov, vypočuť a poskytnúť im emočné útočisko, poradiť im a navigovať ich v mätúcom svete,“ povedal ďalej Ondrej Lunter.

Na zozname ocenených pedagógov nájdeme niekoľko učiteľov z Rimavskej Soboty, Lučenca, Fiľakova, Poltára, Revúcej i Tornale. Z Gymnázia Ivana Kraska v Rimavskej Sobote bola ocenená Ivica Móricová. Ocenenie si prevzal aj Miroslav Uhrin zo Strednej odbornej školy technickej a agropotravinárskej v Rim. Sobote.

Ocenené boli aj Eva Šimková zo Strednej odbornej školy v Tornali a Jana Kánová z Gymnázia Martina Kukučína v Revúcej.

Početnejšie zastúpenie mal okres Lučenec. Ocenenie za celoživotnú prácu si prevzali dve pedagogičky z Gymnázia Boženy Slančíkovej-Timravy – Soňa Lindušková a Hedviga Kanátová. Ocenený bol aj Ervín Mészáros z lučeneckej Obchodnej akadémie. Na zozname sa ďalej objavili Katarína Kupcová a Etelka Belá zo Strednej odbornej školy pedagogickej v Lučenci, Vojtech Gášpár a Jaroslava Halgašová zo Strednej odbornej školy hotelových služieb a dopravy v Lučenci.

Ocenený bol aj Tibor Kontor z fiľakovského Gymnázia a Dušan Babka zo Spojenej školy Poltár.

Zdroj foto: BBSK

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross