<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

INOŠKOLA 2021: Konferencia pre všetkých aktívnych učiteľov regiónu (online)

26. októbra 2021 | |  | 

TISOVEC – Evanjelické gymnázium v Tisovci organizuje konferenciu s názvom Inoškola 2021 pre všetkých aktívnych učiteľov regiónu. Vo svojich priestoroch ich privíta už 10. novembra a vy môžete byť medzi nimi.

Aktualizované 29. 10. 2021: POZOR ZMENA! Vzhľadom na epidemiologickú situáciu sa konferencia INOŠKOLA presúva do online priestoru. Prihlásení účastníci konferencie dostanú jeden deň pred konaním konferencie na ich emailové adresy link na pripojenie sa na konferenciu.

Zaujímavé workshopy a prednášky odborníkov

Evanjelické gymnázium v Tisovci pozýva učiteľov na konferenciu o inováciách vo vzdelávaní v rámci nultého ročníka projektu Inoškola. Práve týmto titulom sa môže EGT pýšiť. Je to pre nich veľký záväzok, ktorý znamená, že budú pre okolité školy miestom, odkiaľ budú čerpať inšpiráciu a preberať skúsenosti dobrej praxe.

Ich úsilie spočíva v lepšom a efektívnejšom vzdelávaní, je zamerané nielen na kompetencie 21. storočia, ale aj na hodnotové smerovanie žiakov. Cieľom projektu zvýšiť inkluzívnosť a rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšiť výsledky a kompetencie detí a žiakov.

Týmto cieľom je prispôsobený aj program konferencie. Záujemcov čaká prednáška o projekte Inoškola – Vĺčatá, ktorý hľadá aktívne a inovatívne školy snažiace sa pripraviť žiakov na budúce povolania, ktoré si ešte ani nevieme predstaviť. Ďalej je na programe Accelium – predstavia vám inovatívny vzdelávací program, ktorý využíva strategické hry na zaujatie žiakov, hodnotenie ich zručností, rozvoj strategického myslenia, sebauvedomovania, sústredenia a vytrvalosti.

Evanjelické gymnázium v Tisovci síce nepatrí medzi veľké školy, ale svojím študijným programom a množstvom aktivít vytvára žiakom výborné podmienky na získavanie kompetencií súvisiacich s vedomosťami, zručnosťami a postojmi, ktoré sa vyžadujú pre štúdium a prácu v 21. storočí či už doma alebo v zahraničí.

Ďalej sa môžete dozvedieť viac o Regionálnych centrách podpory učiteľov. Zaujímavou časťou programu sú aj workshopy na rôzne témy – Kam vedie nacionalizmus a extrémizmus, Mentor v mojej triede, Triedne knižnice, Online Tools alebo Objaviť, spoznať, zažiť. Záver konferencie Inoškola 2021 bude patriť prednáške Ako horieť a nevyhorieť.

Na konferenciu Inoškola 2021 je nutné dopredu sa prihlásiť, a to najneskôr do 5. novembra. Prihlásiť sa môžete vyplnením krátkeho formulára na tomto odkaze.

Projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.

PR článok

Pri PR a sponzorovaných článkoch redakcia štandardne uzatvára komentáre.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross