<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Veľký úspech malého mesta, na projekty získali 900-tisíc eur

24. novembra 2021 | |  | 
Mesto Poltár.

POLTÁR - Mesto Poltár dostane dotácie za viac ako 900-tisíc eur. Samospráva o tom informovala na svojej webstránke s tým, že peniaze sa použijú na štyri projekty.

Prvým je podpora opatrovateľskej služby, ktorým sa v Poltári podporí rozšírenie poskytovanej opatrovateľskej služby na 30 úväzkov po dobu 24 mesiacov. Mesto na tento účel získalo nenávratný finančný príspevok vo výške takmer 490-tisíc eur.

Článok pokračuje pod reklamou


"Aktivitu budú realizovať opatrovateľky, zamestnankyne mesta Poltár, pre občanov, ktorí majú uzatvorenú zmluvu s mestom o poskytovaní opatrovateľskej služby najviac v rozsahu hodín vyplývajúcich z rozhodnutia o odkázanosti na sociálnu službu. Cieľovou skupinou projektu sú deti a plnoleté fyzické osoby, ktorým sa poskytujú sociálne služby, ako aj zamestnanci vykonávajúci politiky a opatrenia v oblasti sociálneho začlenenia vo verejnom aj v neverejnom sektore," konkretizuje mesto.

Samospráva tiež získala takmer 322-tisíc eur, ktorými chcú rozšíriť a skvalitniť existujúci peší ťah vedúci cez sklárske sídlisko. Komunikácia spája centrum mesta s areálom sklární. Mesto bude projekt spolufinancovať sumou viac ako 16-tisíc eur.

"V danom úseku je frekvencia pohybu výrazne vysoká. Momentálny stav pešej komunikácie je nevyhovujúci a kapacita je nedostačujúca. Projekt preto navrhuje rozšírenie a doplnenie pešieho ťahu, ktorý vytvára pešiu zónu začínajúcu na Námestí osloboditeľov, prechádzajúcu sklárskym sídliskom a končiacu na Ul. 13. januára. Približne v strede územia sa promenáda rozšíri a vytvorí tak námestie, ktoré obyvateľom poskytne priestor pre oddych a sociálnu inklúziu."

Občianske hliadky aj inkluzívne ihrisko

Tretím podporeným projektom je miestna občianska poriadková služba (MOPS), ktorá v meste fungovala do konca júna tohto roku. Radnica v uplynulých dvoch rokoch zamestnávala štyroch členov a v projekte občianskych hliadok chcela pokračovať.

Na tento účel získali takmer 61-tisíc eur z ministerstva vnútra. Spolufinancovanie je 3 200 eur. "Náplň práce pracovníkov MOPS v rámci nového projektu je doplnená o zelený aspekt, najmä v oblasti výkonu preventívnych opatrení, ktoré prispievajú k ochrane životného prostredia. Nový projekt MOPS bol schválený na dobu pätnástich mesiacov pre štyroch zamestnancov," približuje samospráva.

Článok pokračuje pod reklamou


Do Poltára poputuje aj 50-tisíc eur z ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny na vybudovanie inkluzívneho detského ihriska. V areáli mestského kúpaliska tak vznikne nový oddychový areál, ktorý má motivovať deti k pohybu a socializovaniu sa.

"Ihrisko bude konštrukčne aj dispozične riešené tak, aby sa na ňom mohli plnohodnotne hrať so deti so zdravotným znevýhodnením spolu s ostatnými. Deti so zdravotným hendikepom tak budú môcť aktívne tráviť čas spolu so svojimi rovesníkmi. Týmto spôsobom prispejeme k zabráneniu vyčlenenia hendikepovaných detí z kolektívu, ako aj k ich prirodzenému začleneniu medzi ostatné deti," uviedla radnica.

Mesto bude projekt inkluzívneho detského ihriska spolufinancovať sumou 5-tisíc eur.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross