<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Poltári rozširujú cintorín, vznikne spolu viac než 200 hrobových a urnových miest

20. októbra 2021 | |  | 
Zdroj: Mesto Poltár

POLTÁR – Na mestskom cintoríne v Poltári pribudne niekoľko hrobových a urnových miest. Mesto začalo s rozšírením cintorína. Súčasťou projektu bude aj rekonštrukcia pôvodného kolumbária, ktoré je v súčasnosti v havarijnom stave.

V týchto dňoch prebiehajú na mestskom cintoríne búracie práce, v rámci ktorých je demontované staré oplotenie v dĺžke približne 160 metrov. Zároveň okolie čistia od náletovej buriny a drevín. „V rozšírenej časti je navrhované nové betónové oplotenie a chodník, ktorý bude napojený na spevnenú plochu za domom smútku,“ priblížil ďalej Matej Kudlák z Oddelenia investičnej výstavby, riadenia projektov, životného prostredia a verejného obstarávania na Mestskom úrade v Poltári.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako ďalej povedal, v mieste, kde je väčší výškový rozdiel terénu pôvodnej a novej časti cintorína, bude umiestnené nové kolumbárium, ktorého súčasťou bude oporný múr. „Popri kolumbáriu bude chodník rozšírený, pričom z druhej strany chodníka budú umiestnené hrobové miesta,“ dodal Matej Kudlák.

Rozšírením cintorína vznikne 96 nových hrobových miest a 116 nových urnových miest, ktoré sa budú nachádzať v novovybudovanom kolumbáriu.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross