<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V obci chcú udržať mladých, postavia im bytovky za vyše 800-tisíc eur

18. októbra 2021 | |  | 
Ilustračné foto: Pixabay

NITRA NAD IPĽOM – Nitra nad Ipľom sa pustí do výstavby dvoch bytových domov. Obec získala nenávratný finančný príspevok vo výške takmer 784-tisíc eur z európskych štrukturálnych a investičných fondov.

Ako potvrdil starosta Tivadar Berky, peniaze sa použijú na vytvorenie prestupného bývania.

„V dvoch domoch by malo vzniknúť šestnásť trojizbových bytov. Budú určené mladým zamestnaným ľuďom predovšetkým z našej obce, ktorí potrebujú samostatné bývanie a súkromie,“ poznamenal starosta.

Článok pokračuje pod reklamou.


Celkové oprávnené výdavky projektu predbežne odhadli nad 825-tisíc eur. Chýbajúcu sumu uhradí obec, ktorá projekt spolufinancuje. V súčasnosti sa riešia byrokratické záležitosti, no starosta by chcel, aby sa so stavebnými prácami začalo v lete roku 2022.

„Nechceme, aby mladí z našej obce odchádzali. Keďže pôjde o prestupné bývanie, v byte bude možné žiť najviac sedem rokov. Mesačné nájomné by sa malo pohybovať do 70 eur, aby si rodiny dokázali šetriť na vlastný dom či byt,“ ozrejmil Berky.

Nitra nad Ipľom. Reprofoto: Google Maps

Ako pokračoval, v Nitre nad Ipľom evidujú vysoký záujem o bývanie. Staršie domy skupujú a postupne renovujú najmä mladí, ale nové bývanie tu hľadajú aj ľudia z iných miest a obcí.

„Pravidelne nám volajú za stavebné pozemky či domy na predaj. Napríklad minulý týždeň nás s otázkou bývania kontaktovali až zo Serede. Počet ľudí v obci sa postupne zvyšuje aj vďaka návratu našich rodákov a príchodu nových rodín. Aj preto chceme našim mladým ponúknuť možnosti dostupného bývania,“ dodal starosta.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross