<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rim. Sobota: Mesto má nového viceprimátora. Ten bol naposledy na zasadnutí v lete

3. januára 2022 | |  | 
Zdroj: TV Rimava

RIMAVSKÁ SOBOTA - Primátor Jozef Šimko vymenoval nového viceprimátora namiesto Ladislava Rigóa, ktorý je dlhodobo práceneschopný.

Novým viceprimátorom sa tak stal Jozef Tóth. "Považoval som ho za najlepšieho z 21 poslancov mestského zastupiteľstva," povedal pre Rimava.sk na margo svojho rozhodnutia Šimko.

Článok pokračuje pod reklamou


Podľa informácií z webovej stránky mesta, Tóth bol naposledy na zasadnutí mestského zastupiteľstva v júni. "Posledné dva mesiace vynechal kvôli covidu, keďže mu vyšiel pozitívny test," vyjadril sa k tomu Šimko. Na otázku, či sa bude Tóth zúčastňovať zasadnutí, nám Šimko neodpovedal.

Ako ďalej primátor objasnil, Tóth bude viceprimátorom, kým sa nevráti Rigó do práce. "Jeho zdravotný stav je vážny. Ak by nastúpil do práce a lekári ho do roboty pustia, vracia sa na svoje miesto. Závisí to rovnako aj od neho," vysvetlil Šimko.

Jozef Tóth je rovnako aj členom poslaneckého klubu Za rozvoj Rimavskej Soboty. Spolu s ním je v klube aj poslankyňa Anna Šimková a poslanci Ladislav Rigó a Štefan Baláž.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross