<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Šibeničný vrch: Nad realizáciou nového chodníka stále visí otáznik

3. decembra 2021 | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA - Na uplynulom zasadnutí mestského zastupiteľstva sa opäť diskutovalo aj o nešťastne vyriešenom chodníku na Šibeničnom vrchu, ktorý realizovali pri opravách Železnice Slovenskej republiky. Ľudia, ktorí chcú ísť na Družstevnú ulicu, kde je jedna z najväčších základných škôl v meste, musia križovať cestu minimálne trikrát, namiesto toho, aby prešli súvisle po jednej strane cesty. 

Iniciatíva k otvoreniu tejto témy viedla od mestskej poslankyne Eriky Juhászovej, ktorá tadiaľ sama prechádza a na tento problém upozornila už aj pred vyše rokom.

Článok pokračuje pod reklamou


„Bolo by dobre ísť sa tam pozrieť popoludní, keď deti idú zo školy, lebo ráno keď idú do školy, tak ich ešte rodičia vozia autom,“ povedala Juhászová.

Primátor uviedol, že ŽSR nekonzultovali vybudovanie tohto chodníka s mestom a skutočne sa vybudoval zle. Avšak na mestskom zastupiteľstve koncom septembra minulého roka uviedol, že pochybili viaceré štátne orgány, medzi nimi aj mesto a polícia.

Plnú podporu obyvateľom Šibeničného vrchu vyjadril minulý rok na septembrovom zasadnutí aj poslanec Roman Vaľo. Ako povedal, špeciálny stavebný úrad danú stavbu povoľoval a mesto, ako účastník konania, bolo vyzvané, aby sa vyjadrilo k projektovej dokumentácii. „Nielen polícia, ale aj mesto mohlo a malo právo vzniesť pripomienku, námietku voči riešeniu projektovej dokumentácie,“ povedal poslanec Vaľo, podľa ktorého, hovoriac osobné skúsenosti so ŽSR, by železnice objektívne pripomienky vyriešili a zapracovali.

Článok pokračuje pod reklamou


„Na komplet vybudovanie tohto chodníka nebudeme mať, pretože ja odhadujem, že aspoň 200-tisíc eur by sme tam potrebovali,“ vyjadril sa primátor Jozef Šimko. Uviedol, že rampy, ktoré sú v smere na Jesenské by museli byť posunuté minimálne o dva metre ďalej. „Musíme si tam jednoznačne vypýtať súhlas, pretože tam sú vlastníkom železnice,“ dodal primátor.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross