<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Obec chce BBSK požiadať o dotácie, chcú investovať do akcií vo verejnom záujme

27. októbra 2021 | |  | 

V obci Rimavská Baňa riešili na poslednom zasadnutí obecného zastupiteľstva projekty, na ktoré by mohli získať dotácie od Banskobystrického samosprávneho kraja.

Obec požiada o dotáciu na podporu akcií vo verejnom záujme. Ide napríklad aj o Juniáles - zabáva sa celá rodina. "Pred pandemickým obdobím sme ju viacročne realizovali na prelome jún/júl a budúci rok by sme ju chceli doplniť aj o prezentáciu regionálnych produktov, nakoľko v spolupráci organizovaný Deň Mikroregiónu Sinec-Kokavsko, ktorý sa konal v Rimavskej Bani v tomto roku, bol práve takouto prezentáciou zaujímavý," povedala pre Rimava.sk starostka obce Elena Polóniová.

Článok pokračuje pod reklamou


Dotáciu by chcela R. Baňa získať aj na usporiadanie letného pobytového tábora pre deti. Ten obec zorganizovala tento rok po prvýkrát v penzióne Močiar a zúčastnilo sa ho 20 detí.

"Rokovali sme aj o možnej podpore v oblasti cestovného ruchu a kultúrneho dedičstva, kde máme zámerov viac, ale ani jeden nemáme projektovo pripravený, preto sa o túto dotáciu nebudeme v tomto roku uchádzať," doplnila Polóniová v závere.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross