<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rim. Sobota: Niekoľko zamestnancov mestského úradu je v karanténe. Poslanci chcú zasadať online, mesto ich stretnutie zrušilo

25. októbra 2021 | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA – Zajtrajšie zasadnutie mestského zastupiteľstva nebude. Môže za to aktuálna pandemická situácia. V karanténe je niekoľko zamestnancov mestského úradu, kde dnes doobeda prebehlo aj testovanie. Poslanci chceli zasadať online, primátor Jozef Šimko zasadnutie zrušil.

Mestskí poslanci zajtra nezasadnú. Ako uviedol prednosta mestského úradu Štefan Szántó, u niektorých zamestnancov úradu prebieha v súčasnosti karanténa. „Momentálne od desiatej hodiny prebieha testovanie na Covid-19. Na základe výsledkov testovania sa bude odvíjať rozhodnutie o uskutočnení zajtrajšieho mestského zastupiteľstva,“ uviedol v doobedňajších hodinách prednosta MsÚ.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako ďalej pre Rimava.sk povedal poslanec Jaroslav Matzenauer, mestský úrad už minulý týždeň požiadali o to, aby sa zasadnutie uskutočnilo online. Túto pripomienku zaslalo kompetentným podľa jeho slov minimálne jedenásť poslancov. „Zásadne nesúhlasím v súčasnej situácii, aby sa zasadnutie konalo prezenčne. Preto žiadam, aby sme uvedené zasadnutie vykonali dištančnou formou,“ uviedol v e-maile adresovanom mestu poslanec Matzenauer. Ako dodal, väčšina samospráv už rok zasadá dištančne, je teda aj vyššia účasť a šetrí to i finančné prostriedky mesta. „V našom prvoradom záujme je, aby sa zasadnutie mestského zastupiteľstva aj riadne uskutočnilo,“ doplnil poslanec Roman Vaľo.

Podľa slov poslanca Matzenauera mesto hazarduje so zdravím. Problémom nie sú len prezenčné zasadnutia mestského zastupiteľstva, ale aj jednotlivých komisií. „Neviem, prečo mesto takto hazarduje,“ dodal poslanec.

„V súvislosti so zhoršujúcou pandemickou situáciou ochorenia na Covid -19, ako aj vzhľadom k tomu, že sa do karantény dostali aj viacerí pracovníci mestského úradu, ruším mestské zastupiteľstvo zvolané na deň 26. 10. 2021 o 13,00 hod.,“ informoval poslancov primátor Jozef Šimko. „O náhradnom termíne zasadnutia mestského zastupiteľstva rozhodnem po zlepšenom vývoji epidemiologickej situácie,“ dodal. Ide o pokračujúce zasadnutie mestského zastupiteľstva. Na zajtra je však zvolané aj riadne zasadnutie so začiatkom o 14.00. To sa však v maile nespomína. Na oficiálne webovej stránke mesta sa objavil rovnaký oznam bez uvedeného času.

Odpoveď na otázku, prečo zasadnutie neprebehne online, poslanci podľa slov Jaroslava Matzenauera nedostali.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross