<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Technické služby mesta sa pripravujú na zimnú údržbu, kemping sa dostal medzi 10 najlepších na Slovensku

Riaditeľ Technických služieb v Rimavskej Sobote zhodnotil, že aj napriek pandemickej situácii majú dostatok pracovných úloh na celý rok. Aj keď priznáva, že často nastane aj ťažšie obdobie, keď je potrebné ľudí v karanténe nahrádzať ostatnými zamestnancami.

„My v Technických službách máme režim celoročný a máme sezónne práce. Teraz sa pripravujeme na zimnú údržbu,“ povedal Tibor Barto s tým, že pripravujú techniku, ktorá bude pre starostlivosť miestnych komunikácií potrebná. Ako uviedol, počet zamestnancov v službách sa nemenil. „Je u nás okolo sto zamestnancov,“ povedal.

Článok pokračuje pod reklamou


„Naši zamestnanci sa momentálne pripravujú na pohotovostný režim v rámci zimnej údržby, keďže môžeme očakávať v najbližšej dobe sneženie aj námrazy,“ konkretizoval Barto. Ako dodal, operatívne v meste riešia výtlky, dopravné značenia či opravu svetelných zariadení v spolupráci s elektrikármi.

„Teraz robíme aj rekonštrukciu Kurinca, kde prebieha výmena starej dlažby na chodníku za výmenu zámkovej dlažby. Predtým tam boli uložené panely, možno tak zo štyridsiatych, päťdesiatych rokov,“ uviedol Barto. Informoval aj o tom, že momentálne prebieha aj výmena fólie v bazéne s pitnou vodou, ktorý bol predtým vyložený laminátovým materiálom. „Bol starý, dopraskaný a prehnutý. Dávame tam modrú fóliu, ktorá laminát nahradí,“ konkretizoval.

Medzi úlohy technických služieb v meste patrí aj inštalácia vianočného mestského osvetlenia. „V priebehu minulého týždňa sme vypílili tri vianočné stromčeky, ktoré sme dostali do daru od jedného obyvateľa z Chrenoviska,“ uviedol. Jeden zo stromčekov už môžete vidieť osadený a už aj odzdobený na Hlavnom námestí, ďalší pribudol na Chrenovisku a tretí na sídlisku Západ. „Ešte v priebehu tohto týždňa by sme mali ísť vypíliť ďalšie dva, pričom jeden z nich pôjde do Čierneho mesta a ten druhý do Bakty,“ konkretizoval. Ako povedal riaditeľ, budúci týždeň sa v ich pracovnej náplni nachádza aj osadenie adventného venca na Hlavné námestie.

Článok pokračuje pod reklamou


Riaditeľ technických služieb prezradil aj ďalšiu zaujímavú informáciu. „Prišlo nám ocenenie zo Slovenskej asociácie campigu a caravaningu, kde bolo uvedené, že patríme medzi desať najlepších campingov na Slovensku,“ povedal.

Uviedol aj to, že rozumie negatívnym názorom, ktoré sú smerované na Technické služby mesta, avšak aj v tejto nepriaznivej pandemickej situácii majú často sťaženú situáciu v zastupovaní personálu, ktorý musí ísť do domácej karantény. „Niektorí ľudia nás zvyknú obviniť, že nás je veľa, ale celosezónne práce robia stále tí istí ľudia. Na miestne komunikácie mávame aj teraz nízky počet ľudí. Aj by som si prial, aby nás bolo viac,“ uviedol riaditeľ, ktorý v technických službách pracuje už viac ako desať rokov.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross