<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Plánujú vybudovať Atletický štadión Dionýza Szögediho, využívať by ho mohli školy a škôlky, športové kluby i verejnosť

29. októbra 2021 | |  | 
Foto ilustračné. Zdroj: Pixabay.com/Hans

TORNAĽA – Atletický štadión Dionýza Szögediho – to je ďalší zo zámerov, ktoré plánuje tornaľská samospráva. Víziu, ako by mohol tento štadión vyzerať, predniesol na uplynulom zasadnutí mestského zastupiteľstva poslanec Róbert Jóry, predseda komisie športu a mládeže.

Atletický štadión chcú pomenovať po členovi bronzovej československej štafety 4x100 m na Majstrovstvách Európy v Aténach v roku 1969. Cieľom je zrenovovať atletický areál pri Základnej škole Pavla Jozefa Šafárika, ktorý je momentálne v katastrofálnom stave. Chystajú sa tam vybudovať tartanový 3-dráhový ovál, 100-metrovú 4-dráhovú tartanovú rovinku, rozbežisko pre skok do diaľky a aj futbalové ihrisko s umelým trávnikom.

Článok pokračuje pod reklamou


„Keď už uvažujeme komplexne, tak keď sa bude robiť tartanová dráha, tak už to futbalové ihrisko nemôžeme nechať v takom stave, v akom je v súčasnosti. Preto uvažujeme o položení umelého trávnika,“ povedal poslanec Jóry.

Ich hlavným cieľom je zabezpečiť vhodné podmienky pre deti a mládež, aby mohli rozvíjať svoj vzťah k športu a k pohybovým aktivitám. Ako ďalej uviedol Róbert Jóry, štadión budú využívať najmä základné školy v meste Tornaľa, ktoré budú môcť na štadióne vyučovať telesnú výchovu, materské školy, CVČ, športové kluby, reedukačné centrum, športovci či policajný zbor a HaZZ.

Predbežný rozpočet na vybudovanie atletického štadióna je podľa poslanca zhruba 145-tisíc eur bez DPH. Tento projekt chcú financovať z Fondu na podporu športu v súčinnosti s rozpočtom mesta Tornaľa na rok 2022.

„Ja verím, že pokiaľ sa na to pozrieme a bude sa dať, tak všetci všetko pre to urobíme, aby sme sa pustili do tohto projektu,“ vyjadrila sa primátorka mesta Anna Szögedi, ktorá je manželka zosnulého šprintéra Dionýza Szögediho.

Dionýz Szögedi bol atlét, športovec a učiteľ telesnej výchovy. Reprezentoval Československo v atletike. V roku 1970 získal titul majstra ČSSR na 4x100 metrov. Je členom siene slávy Slovenského atletického zväzu. Narodil sa v roku 1944 v Licinciach a umrel v roku 2020 v Tornali.

Autorka: Viktória Poliaková

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross