<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: V meste dokončili ďalšie projekty podporené z participatívneho rozpočtu

HNÚŠŤA - Poslanci mestského zastupiteľstva v Hnúšti schválili financovanie 13-tich projektov, ktoré sa zapojili do participatívneho rozpočtu. Celkovo bolo na to vyčlenených 5 000 eur.

Túto jeseň dokončili ďalšie štyri projekty, ktoré získali dotácie od mesta. Ide o výcvikové ihrisko pre malé a stredné psy, zveľadenie okolia paneláku č. 451, skrášlenie priestoru pred Základnou školou Klokočova a upravenie priestranstva na sídlisku 1. mája.

Článok pokračuje pod reklamou


Čo sa týka výcvikového ihriska, mesto vyčlenilo na tento projekt 493 eur. Za ihriskom stojí dvojica Jakub Nemec a Rada Paššáková. Ihrisko pre verejnosť chceli vybudovať preto, lebo cvičisko pri starom ihrisku slúži výhradne pre členov kynologického klubu. Nachádzať by sa malo na Nábreží Rimavy.

Obyvatelia paneláku č. 451 získali na skrášlenie svojho bydliska dokopy 460 eur. Za tieto peniaze sa im podarilo opraviť a natrieť oplotenie záhonu, opraviť lavičku, vysadiť kvety a kríky a upraviť cestu na štrkové parkovisko. Autorkou projektu je Monika Kolesárová.

Tretím projektom, ktorý sa na jeseň dokončil, je skrášlenie priestoru pred Základnou školou Klokočova. Vďaka získaným financiám sa podarilo zveľadiť zelený priestor pred školou. V rámci revitalizácie došlo k edukatívnej, rekreačnej a environmentálnej činnosti.

Článok pokračuje pod reklamou


Posledným projektom je upravenie priestranstva na sídlisku 1. mája. Z financií od mesta sa obyvateľom podarilo upraviť chodník, malú predzáhradku s kvetmi a vytvoriť veselý chodník pre deti. Občania majú aj nový vydláždený chodník, ktorým si susedia krátia cestu.

Zoznam predložených projektov a sumy, ktorými boli podporené. Zdroj: Mesto Hnúšťa

Primátor Roman Lebeda chce v participatívnom rozpočte pokračovať aj budúce roky. "V najbližšom rozpočte chceme na aktivity vyčleniť 8-tisíc eur," povedal pre Rimava.sk Lebeda.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross