<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Obec pre deti vybuduje nové ihrisko

30. decembra 2021 | |  | 
Foto: ilustračné. Zdroj: pixabay.com/apriljlamb

CHYŽNÉ – Vďaka nenávratnému finančnému príspevku obec získala prostriedky na vybudovanie detského ihriska. Staré ihrisko v obci sa v súčasnosti nachádza v nevyhovujúcom stave a podľa starostu obce Petra Medveca vzniklo ešte v čase socializmu.

Článok pokračuje pod reklamou


Na základe výzvy od Pôdohospodárskej platobnej agentúry, ako poskytovateľa príspevku z Európskeho poľnohospodárskeho fondu pre rozvoj vidieka EŠIF, obec získa na vybudovanie nového ihriska viac ako 9-tisíc eur.

„Pôvodné ihrisko je veľmi staré. Najnovšia je asi šmýkačka, ktorá má už tiež viac ako 15 rokov. Chceme to aj kvôli bezpečnosti,“ povedal starosta obce. Ihrisko, ktoré nahradí to staré, bude vybudované na rovnakom mieste, a to v strede obce pri obecnom parku. „Na ihrisku budú preliezky, šmýkačka a nejaký kolotoč,“ doplnil starosta.

Článok pokračuje pod reklamou


Začiatok vybudovania ihriska starosta odhaduje približne na jar. „Detičky v našej obci ho budú môcť využívať približne od konca júna. Začať by mali niekedy okolo apríla. Chceme, aby to bolo ešte pred letnými prázdninami hotové,“ vysvetlil Medvec. Starosta sa tiež vyjadril, že by bol rád, keby sa v budúcnosti obci podarilo vybudovať aj workoutové ihrisko.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross