<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mesto chce zrekonštruovať tržnicu i Novohradskú ulicu. Obnovy sa zrejme dočká aj neslávne Gastro

15. decembra 2021 | |  | 
Mesto Lučenec. Foto: Novohradské.sk

LUČENEC - Mestské zastupiteľstvo v Lučenci na decembrovom zasadnutí schválilo rozpočet na budúci rok. Ten zostavili ako vyrovnaný. Celkové príjmy aj výdavky na rok 2022 vyčíslili na 32 885 636 eur.

Najväčšími investičnými akciami v budúcoročných kapitálových výdavkoch sú výstavba plavárne (3,8 milióna eur) a rekonštrukcie miestnych komunikácií a chodníkov (2,4 milióna eur).

Článok pokračuje pod reklamou


Mesto plánuje investovať aj do atletickej dráhy na ZŠ Novomeského (415-tisíc eur), rekonštrukcie divadla (224-tisíc eur), detských ihrísk (50-tisíc eur) či do rozšírenia komunitného centra na Rapovskej križovatke (307-tisíc eur).

Investovať by sa malo aj do úpravy verejného priestranstva pri Strande (80-tisíc eur) a digitalizácie pohrebísk i vybudovania urnového hája (48-tisíc eur).

"V návrhu rozpočtu na rok 2022 nie sú zahrnuté výdavky na spolufinancovanie všetkých európskych projektov, ktoré sme už zaslali alebo ich máme pripravené. Máme na mysli spolufinancovanie rekonštrukcie mestskej tržnice - celkový rozpočet je viac ako 3 milióny eur - to je komplexná rekonštrukcia so všetkým, čo by bolo potrebné. Ďalej je to vybudovanie materskej školy Lehára, tam máme rozpočtované prostriedky na 1,2 milióna eur," vymenovala na zasadnutí primátorka Alexandra Pivková.

Ako pokračovala, v pláne je aj rekonštrukcia strediska sociálnych služieb (1,9 milióna eur), zníženie energetickej náročnosti MŠ Partizánska (1,2 milióna eur), zakúpenie rolby na zimný štadión (150-tisíc eur), vybudovanie stanovísk na cyklotrase, rekonštrukcia verejného priestoru na Tuhárskom námestí i vnútrobloku Erenburgova - Kuzmányho alebo vybudovanie novej cyklotrasy z Lúčnej ulice popod nemocnicu.

Článok pokračuje pod reklamou


Radnica sa plánuje pustiť aj do veľkej rekonštrukcie Novohradskej ulice. Pivková už k tejto téme zvolala pracovné stretnutie, na ktorom sa odprezentuje štúdia renovácie tejto ulice.

Primátorka tiež vyzdvihla tri veľké rozbehnuté projekty. Prvým je rekonštrukcia budovy bývalého internátu a okolia, ktoré by sa malo zmeniť na obytnú zónu. Druhým je odstránenie neslávneho skeletu budovy na Rúbanisku a renovácia tejto oblasti. "Tretia veľká vec je rekonštrukcia skeletu bývalého Gastra. Je to vynikajúci projekt, ktorý nám bol predstavený a ktorý vám predstavíme v najbližších dňoch," oznámila Pivková poslancom a poslankyniam.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross