<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Lučenec: Investor predstavil svoje plány s chátrajúcim internátom

14. októbra 2021 | |  | 

LUČENEC – Lučenec a Rimavská Sobota majú okrem iného spoločné aj to, že ich už roky trápi pohľad na opustené a chátrajúce budovy internátu. Lučenec je však o krok vpred. Bývalý internát má v oku investor, ktorý mestu predstavil svoje ďalšie plány s budovou.

Ďalšia chátrajúca stavba na území Lučenca by mohla byť minulosťou. Budova bývalého internátu na Fándlyho ulici a jej okolie by po novom mohli slúžiť ako miesto na bývanie. Informuje o tom náš partnerský web Novohradské.sk.

Článok pokračuje pod reklamou


Lučenecká samospráva začala rokovať s majiteľom budovy a investorom, ktorý vedeniu mesta predstavil svoj zámer na zmenu a skrášlenie tejto lokality. V stredu (13. 10.) sa online uskutočnilo prvé pracovné stretnutie.

"Som veľmi rada, že po niekoľkých rokoch sme sa dostali k vizualizácii a predstavám majiteľa na rekonštrukciu. Pracovného stretnutia sa zúčastnil aj zástupca občanov danej lokality, aby sme spoločne mohli korigovať zámery. Plány majiteľa chválime. Myslí na Lučenec ako na veľkomesto a pripravil veľmi dobrý projekt, ktorým chce zabezpečiť bývanie," skonštatovala primátorka Alexandra Pivková.

Viac občianskej vybavenosti a zelene

Prvá vizualizácia (úvodné foto, pozn. red.) počítala s vytvorením priestorov pre byty a malé obchodné prevádzky aj s vybudovaním podzemného parkoviska. Zástupcom obyvateľov a mesta, medzi ktorými boli aj dvaja architekti, v prvotnom návrhu napríklad chýbalo viac zelene a občianskej vybavenosti.

Pracovné stretnutia a rokovania o konečnej podobe územia chátrajúcej budovy bývalého internátu sú ešte len na začiatku. Tvár projektu a vizualizácie sa preto budú postupne meniť podľa predstáv a pripomienok všetkých strán.

"Projekt nás prekvapil detailmi, ktoré sme nečakali. Napríklad sa nám zdalo územie veľmi zastavané a niektoré budovy boli možno príliš vysoké. Sme na začiatku a musíme zladiť svoje predstavy. Projekt nie je zlý, práve naopak. Vyzdvihujeme snahu majiteľa priniesť do nášho mesta niečo zaujímavé. Musíme však dbať na verejný záujem a na občanov tejto lokality," podotkla Pivková.

Majiteľ a investor si pripomienky vypočul a mal by ich zapojiť do ďalšieho návrhu. Ten by mal predstaviť na ďalšom pracovnom stretnutí.

Foto: Jozef Mikuš/Novohradské.sk

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross