<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Obec získala veľkú dotáciu, čaká ju investícia za približne 170-tisíc eur. Úplne to zmení štandard pohybu v obci, vyjadril sa starosta

17. decembra 2021 | |  | 
Foto: Street View Google Maps

UHORSKÉ – Obec na základe vyhlásenej výzvy o poskytnutie nenávratného finančného príspevku od Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR získala financie z Európskeho fondu regionálneho rozvoja na obnovu chodníkov, ktoré sú momentálne v nevyhovujúcom stave.

Starosta obce Pavel Olšiak potvrdil, že obec v priebehu budúceho roka môže začať s rekonštrukciou chodníkov a predpokladá, že by sa práce mohli realizovať približne v lete. „Musí sa ešte vysúťažiť dodávateľ, prebehne verejné obstarávanie a stavebný dozor. No to trvá aj niekoľko mesiacov, a potom sa to vyhodnotí, skontroluje a môžeme začať realizáciu,“ vyjadril sa starosta.

Článok pokračuje pod reklamou


Celkové výdavky na realizáciu projektu predstavujú sumu vyše 170-tisíc eur. Na rekonštrukciu chodníkov obec získala okolo 162-tisíc eur, čo predstavuje 95 percent z celkových oprávnených výdavkov na realizáciu aktivít tohto projektu. Zo strany obce bude dofinancovaných zvyšných päť percent výdavkov, čo predstavuje sumu približne 8-tisíc eur.

„Ide tu o chodníky a dva krátke úseky ciest. To je vlastne úsek po celej dĺžke ulice, ktorá vedie cez obec a plus dve uličky, ktoré nám spájajú hlavnú ulicu s chodníkom pri potoku,“ vysvetlil starosta Olšiak.

Článok pokračuje pod reklamou


Starosta doplnil, že pôvodný chodník v obci môže mať približne 40 rokov a je v dezolátnom stave. „Takže ten chodník sa nedá ani využívať pre peších, pretože je doslova v havarijnom stave a je nebezpečný,“ dodal Olšiak.

Chodník po rekonštrukcii bude spájať úseky smerované do materskej školy, do obchodu alebo aj na obecný úrad. „Úplne to zmení štandard pohybu v obci,“ dodal starosta.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross