<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Chodník v Rimavskej Píle chýba, jeho výstavba bude zložitá. Musí byť široký dva metre

4. novembra 2021 | |  | 

RIMAVSKÁ PÍLA – Vybudovanie chodníka pri hlavnej ceste I/72 v Rimavskej Píle je jeden z prioritných zámerov samosprávy Tisovca do budúcnosti, ale aktuálne naň mesto nemá peniaze. Pre náš partnerský web Echoviny.sk to potvrdila primátorka Irena Milecová.

Je tam cesta prvej triedy a chodník je pri nej naprojektovaný v šírke dva metre. Ak tam dnes chceme vybudovať nový chodník, musí mať takúto šírku. Neviem, prečo podľa projektantov musí byť až taký široký. Napriek tomu by sme ho tam vďačne postavili, keby sme na to mali financie, lenže v súčasnosti máme aj lokality, kde nemáme postavenú ani cestu – napríklad Podhradová ulica v dĺžke 950 metrov,“ vysvetlila primátorka.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako pokračovala, keby šlo iba o rekonštrukciu existujúceho chodníka, samospráva by mala oveľa ľahšiu úlohu, keďže tam neplatí legislatívna povinnosť dvojmetrovej šírky. „Ale keď budujete pri ceste prvej triedy nový chodník, musí mať dva metre. Pritom iba prvá etapa tohto chodníka vychádzala na 200 000 eur,“ skonštatovala Milecová a doplnila, že medzitým ceny stavebných materiálov podstatne narástli a táto suma môže byť aj o stotisíc eur vyššia.

Druhým problémom je podľa nej skutočnosť, že kanalizácia ešte nie je budovaná v celom predmetnom úseku, kde má byť chodník. „Treba tam navyše ešte aj vykupovať pozemky,“ poznamenala primátorka.

Výstavbou tohto chodníka sa primátorka a poslanci zaoberali aj na zasadnutí mestského zastupiteľstva ešte začiatkom roka 2019, v ktorom sa dokončievala spomínaná dažďová kanalizácia. Už vtedy sa však hovorilo, že problémom môže byť je jeho šírka či vydláždené priestranstvo v šírke štyri metre pred každým domom.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross