<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rimavská Sobota predá 1550 kubíkov dreva zo svojich lesov za 86 000 eur

RIMAVSKÁ SOBOTA – Dovedna 1550 kubických metrov dreva na pni zo svojich mestských lesov predá v tomto roku samospráva Rimavskej Soboty, za čo by mala zinkasovať zhruba 86 000 eur. Záujemcu o drevo vyberalo mesto prostredníctvom verejnej obchodnej súťaže (VOS) a predaj schválili poslanci mestského zastupiteľstva (MsZ) na svojom septembrovom zasadnutí. Rovnako ako počas minulých dvoch rokov sa ním stala spoločnosť MK&MK HOLZ z Málinca.

Súťaže sa zúčastnili dva subjekty, jeden bol MK&MK HOLZ a druhý PILWOOD SK zo Žiliny. Z návrhov, ktoré predložili, bol jednoznačne vo výhode MK&MK HOLZ, pretože ponúkol o euro viac ako PILWOOD. Ten nesplnil ani podmienky účasti a to v čestnom prehlásení, že žiadateľ ťažbové práce zabezpečí kvalifikovanými osobami, potvrdenie z daňového úradu a potvrdenie zo Sociálnej poisťovne,“ ozrejmil lesný hospodár Zdeno Hronec.

Článok pokračuje pod reklamou


Poslanec Štefan Tankó v rozprave upozornil, že v roku 2019 sa do súťaže prihlásili rovnako dvaja záujemcovia, pričom okrem MK&MK HOLZ v nej bola tiež druhá firma zo Žiliny, dokonca z rovnakej adresy, len s iným názvom. „Takisto im chýbali tieto dva doklady a tým pádom nesplnila kritériá. Či je to náhoda, alebo je v tom niečo iné, neviem,“ podotkol Tankó.

Poslanci o tejto skutočnosti istý čas diskutovali a viacerým sa zdala čudná. Podľa primátora Jozefa Šimka a hospodára Hronca však bola informácia o vypísaní VOS zverejnená na stránke mesta i na stránkach zameraných na drevo a lesníctvo a prihlásiť sa tak do nej mohol ktokoľvek.

Mestské lesy Rimavskej Soboty ležia v katastrálnych územiach Rimavskej Soboty, Tomašovej a Gemerčeka. Z celkovej rozlohy 1508 hektárov je zhruba 1456 hektárov hospodárskych lesov a približne 52 hektárov lesov osobitného určenia. V minulosti v nich samospráva dala ročne vyťažiť až 7000 kubíkov dreva, tento objem bol neskôr znížený na 3500 kubíkov.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross