<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Cenu mesta si prevzali Ladislav Sládek, Attila Hacsi a Jozef Nociar

RIMAVSKÁ SOBOTA – Tri osobnosti si z rúk primátora Jozefa Šimka prevzali v piatok (3. 9.) Ceny mesta za rok 2021.  Ide o plukovníka vo výslužbe Ladislava Sládka, novinára Attilu Hacsiho a športovca Jozefa Nociara. O udelení ceny rozhodli poslanci na ešte na svojom marcovom zasadnutí, ktoré sa konalo online formou.

Traja páni, z ktorých každý zasvätil svoj život inej oblasti pôsobenia, no predsa ich čosi spája. Cieľavedomosť, skromnosť či oddanosť svojmu životnému poslaniu a svojej práci. Je skutočne príjemným poznaním, že v histórii života nášho mesta môžeme každoročne zaznamenávať ľudí, ktorých pracovné výsledky a predovšetkým každodenná činnosť významným spôsobom napomáha ďalšiemu hospodárskemu, kultúrnemu, spoločenskému a duchovnému rozvoju nášho mesta, ako aj jeho propagácii doma a v zahraničí,“ uviedol vo svojom príhovore primátor.

Článok pokračuje pod reklamouZa ocenených vyjadril vďaku novinár Attila Hacsi. „Chcem sa poďakovať navrhovateľom, ktorí nás na toto ocenenie prihlásili, ale aj všetkým poslancom, ktorí predložený návrh schválili. Rovnako aj pánovi primátorovi, ktorý ho podpísal a cenu nám odovzdal,“ povedal Hacsi.


Ladislav Sládek je 93-ročný plukovník vo výslužbe, priamy účastník oslobodzovacích bojov počas druhej svetovej vojny. Je dlhoročným členom Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov, ocenený niekoľkými desiatkami vyznamenaní. Pravidelne sa zúčastňuje pietnych spomienok na obete vojny.

Attila Hacsi je dlhoročný novinár, od roku 1969 do roku 1979 pôsobil ako redaktor Gemerských zvestí, potom bol až do zmeny režimu regionálnym korešpondentom denníka Új Szó. V roku 1990 sa vrátil do Gemerských zvestí, kde pôsobil aj ako šéfredaktor až do roku 2005. Je autorom viacerých kníh.

Jozef Nociar je športovec, ktorý začínal ako futbalista, od roku 1973 sa venuje džudu. Stal sa dvojnásobným majstrom Slovenska a zaznamenal i ďalšie úspechy v rámci bývalého Československa i v zahraničí. Po návrate z vysokoškolských štúdií sa stal trénerom a mladých džudistov vychováva dodnes.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross