<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rim. Sobota: V autoservise VMAUTO RS vám auto pripravia na bezpečnú jazdu v zime

11. októbra 2021 |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA – Včasné prezutie pneumatík na aute je za určitých podmienok zákonná povinnosť, ktorú nemôžeme obísť. Má svoje opodstatnenie – ide najmä o vlastnú bezpečnosť. Letné pneumatiky do zimného obdobia jednoducho nepatria, čo vie azda každý z nás. Už ste sa objednali na prezutie? Zveriť bez obáv svoje auto môžete do rúk autoservisu VMAUTO RS.

Autoservis VMAUTO RS na okraji mesta, na výjazde smerom na Hnúšťu v areáli starej Sobôtky.

Jazdite bezpečne

Zo skúseností mnohých motoristov možno konštatovať, že ideálny čas na prezutie vozidla do zimných pneumatík je v čase, keď teplota dosahuje 7 stupňov Celzia a menej. Tieto teploty ukazuje teplomer v tomto období najmä ráno a večer. Ak teda jazdíte najmä v takom čase, svoje auto už môžete pokojne prezuť.

V autoservise VMAUTO RS vám pneumatiky vymenia už od 15 eur aj s vyvážením.

Dôležité je nezabudnúť ani na kontrolu dezénu – hĺbky drážok na pneumatikách. Podľa stanovených noriem nemôže byť dezén na zimných pneumatikách menší než štyri milimetre. Malá hĺbka dezénu, okrem predĺženie brzdnej dráhy, navyše značne zvyšuje riziko aquaplaningu – straty kontroly nad vozidlom na mokrej ceste.

Jazda na veľmi opotrebovaných pneumatikách je nebezpečná, preto netreba riskovať a radšej si kúpiť sadu nových, s ktorými sa budete na cestách cítiť spoľahlivo.

S príchodom zimy sú spojené aj chladné rána a ak sa chcete vyhnúť roseniu okien, nezabudnite na servis klimatizácie. Tá sa nemusí používať len na schladenie sa v lete. Môžete ju zapnúť spolu s ohrievačom na vysušenie vzduchu vo vnútri kabíny – zbaviť sa vodnej pary.

Podceniť by ste nemali ani nemrznúcu zmes. Stav chladiacej kvapaliny pod kapotou vášho auta je v zime dôležité kontrolovať preto, lebo je zložená z nemrznúcej zmesi a destilovanej vody. Ako dobre vieme, tá pri 0 stupňoch Celzia začína mrznúť. Pravidelná výmena a dopĺňanie chladiacej kvapaliny vám zabezpečí bezproblémovú jazdu aj v extrémnych mrazoch a môže dokonca zabrániť vážnejším problémom, ako je porucha motora.

S týmto všetkým vám pomôžu automechanici v autoservise VMAUTO RS.

Kompletný záručný aj pozáručný servis

Každý vodič ale vie, že starostlivosť o auto nie je len o prezúvaní pneumatík. Ak chcete, aby vám to vaše slúžilo ešte dlho a bez problémov, nechajte si ho skontrolovať u profesionálov. Tí včas odhalia poškodenia, ktoré časom môžu prerásť do násobne drahších opráv.

Automechanici odporúčajú kontrolu geometrie a stavu podvozku auta. Väčšie i menšie výtlky môžu podvozok poškodiť a ak vadu zistíte včas, ušetrí vám to financie, ktoré by ste vložili do kompletnejšej opravy. Pred zimou obzvlášť myslite aj na brzdový systém – kotúče a platničky.

V autoservise VMAUTO RS vám spravia kompletný záručný aj pozáručný servis vozidiel, od diagnostiky, 3D geometrie, cez opravy vozidiel po bežnú údržbu. Celoročne pripravia vaše auto aj na STK a EK. Nezaskočí ich ani potrebná výmena čelného skla. Skúsenosti však majú aj s ďalšími službami.

Doplnky do každého auta

V autoservise VMAUTO RS nájdete okrem kvalitného servisu aj rôzne autodoplnky. V zime sa hodia najmä škrabky, štartovacie káble, snehové reťaze, ochranné plachty či vyhrievané podušky.

Pick up servis

Autoservis VMAUTO RS ponúka svojim zákazníkom aj službu vyzdvihnutia vozidla v meste a blízkom okolí do 10 kilometrov. „Na základe telefonickej alebo mailovej objednávky prídeme k zákazníkovi vyzdvihnúť jeho auto domov alebo do práce a postaráme sa oň v rámci našich bohatých služieb. Nebudete tak mať starosti s dovozom auta do servisu. Je to v cene,“  vysvetlil majiteľ autoservisu František Vetrák.

V prípade záujmu o kvalitné služby ich môžete kontaktovať osobne, telefonicky na 0905 190 273, 047/3810939, alebo mailom vmauto@vmauto.sk. Autoservis má spustený aj online objednávkový systém, svoj termín si môžete zarezervovať na www.vmautors.sk. Ich ponuku môžete sledovať na ich internetovej stránke www.vmauto.sk ako aj na sociálnej sieti Facebook.

PR článok

Pri PR a sponzorovaných článkoch redakcia štandardne uzatvára komentáre.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross