<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rim. Sobota: Stery robil opitý lekár, ľudia sa sťažovali na bolesť

7. novembra 2020 | |  | 

Testovanie na ochorenie Covid-19 sa v Rimavskej Sobote nezaobišlo bez problémov. Na odbernom mieste ZŠ Š. M. Daxnera na Sídlisku Západ dnes ráno robil stery opitý lekár. Ľudia sa sťažovali na bolesť, niektorým sa údajne po odbere mierne spustila krv z nosa.

Urobil približne 45 sterov

Podľa informácií z miesta odberu na lekára upozornili ostatní zdravotníci, ktorí lekárovi pri testovaní asistovali. Na miesto bola preto privolaná policajná hliadka, lekár sa podrobil dychovej skúške. „Išlo o 54-ročného lekára z Rimavskej Soboty, ktorý pri dychovej skúške nafúkal 1,88 promile,“ uviedla polícia na sociálnej sieti.

Článok pokračuje pod reklamouLekár stihol urobiť stery približne 45 ľuďom. Niektorí z nich sa sťažovali na bolestivý ster, podľa výpovedi muža, ktorému tento lekár robil ster, sa niektorým taktiež mierne spustila krv z nosa. „Bolo to oveľa horšie ako prvý raz,“ porovnal ďalej.

Približne do polhodiny potom, čo lekára z miesta odviezli, ho prišla nahradiť iná lekárka – na odbernom mieste sa tak pracovalo ďalej. Každého, koho tento lekár testoval, administratívni pracovníci telefonicky kontaktovali – na ster mali prísť znova.

Ďalšia lekárka prišla na miesto približne do polhodiny.

„Keďže svojím konaním mohol ohroziť životy a zdravie občanov, hrozí mu trestné stíhanie za trestný čin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky,“ uviedla ďalej polícia na sociálnej sieti.

V Rimavskej Sobote vytvorila samospráva dve odberné miesta – na ZŠ Š. M. Daxnera a v budove bývalého Župného domu. Odbery vykonávajú dnes aj zajtra od 8:00 do 20:00.

Zdroj: Rimava.sk

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross