<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rim. Sobota: Do nemocnice prišiel Mikuláš, obdaroval novorodencov aj personál na covid oddelení

6. decembra 2021 | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA – Do rimavskosobotskej nemocnici prišiel Mikuláš. Banskobystrický samosprávny kraj dnes do nemocníc v kraji distribuoval mikulášske balíčky.

„Týmto symbolickým spôsobom sme chceli potešiť pacientov a zdravotnícky personál v tomto neľahkom čase,“ informoval BBSK na svojom profile na sociálnej sieti.

Článok pokračuje pod reklamou


Súčasťou balíčka boli jablká, ktoré pochádzajú z Krajského sociálneho podniku v Rovňanoch. Ďalej káva, čaje a pre najmenších pacientov aj hračky. „Balíčky sme odovzdali do nemocníc, ktoré zareagovali na našu ponuku: Banská Bystrica, Zvolen, Revúca, Veľký Krtíš a Rimavská Sobota,“ dodal kraj.

„Ani v týchto časoch nemôžeme zabúdať na ľudskosť. Ďakujem všetkému zdravotníckemu personálu, ktorý v tomto období bojuje o životy mnohých covid pacientov. Chceli sme im aspoň týmto spôsobom vyjadriť vďaku a spríjemniť im čas strávený na pracovisku. Zároveň sme chceli podarovať potrebné vitamíny pre pacientov, ktorí bojujú s touto zákernou chorobou,“ uviedol predseda BBSK Ján Lunter.

Vy pomáhate, my ďakujeme

Mikulášske balíčky dnes zamestnancom nemocnice, ktorí pracujú na covid oddelení, venovali aj slovenskí poľnohospodári a potravinári z Gemerskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory Rimavská Sobota. Ako pre Rimava.sk povedal František Tóth, predseda GPPK, odovzdali približne 60 balíčkov, v ktorých si zamestnanci našli produkty z regiónu. „Je to taká malá pozornosť, aby vedeli, že na nich myslíme a stojíme za nimi,“ dodal.

Mikuláš navštívil aj najmenšie deti

Deti na pediatrickom a novorodeneckom oddelení sa dnes potešili návšteve Mikuláša, ktorý ich prekvapil sladkým balíčkom a ponožkami. „Zároveň personál pre detičky pripravil mikulášske čiapky, papučky, deky a vyzdobil oddelenie do sviatočných farieb. Vedenie nemocnice detičkám, ako aj mamičkám, poprialo všetko dobré a hlavne veľa zdravia. Veríme, že sa všetkým zúčastneným mikulášske prekvapenie veľmi páčilo,“ informovala nemocnica.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross