<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na R2 medzi Mýtnou a Tomášovcami je hotových len 5 mostov z 11. Termín dokončenia sa posúva o viac než rok

MÝTNA/LOVINOBAŇA/TOMÁŠOVCE – O viac ako rok, z augusta 2021 na jeseň 2022, sa posúva predpokladaný termín dokončenia úseku rýchlostnej cesty R2 Mýtna – Lovinobaňa, Tomášovce. Rimava.sk to potvrdila hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Eva Žgravčáková.

NDS po kontrolnom dni na stavbe R2 Kriváň – Lovinobaňa, Tomášovce (úsek Mýtna – Tomášovce) musí skonštatovať, že napriek maximálne vynaloženému úsiliu sa nepodarí odovzdať tento rozostavaný úsek v zmluvnom termíne, teda v auguste 2021. Zhotoviteľ, Združenie R2 Metrostav – Hochtief, požiadal NDS o predĺženie lehoty výstavby do jesene 2022,“ povedala hovorkyňa.

Presný termín ukončenia výstavby bude podľa nej známy po podpise zmluvného dodatku. „Následne bude termín aktualizovaný aj na webovej stránke NDS,“ dodala Žgravčáková.

Článok pokračuje pod reklamouAko pokračovala, pod nutnosť predĺžiť výstavbu sa podpísali najmä nesúhlasné stanoviská správcov prekládok liniek vysokého a nízkeho napätia a plynovodov. NDS preto podľa hovorkyne musela vypracovať a zrealizovať nové technické riešenia.

Na stavbe uvedeného úseku aktuálne realizujeme práce na cestnom telese - násypy, odkopy zeminy v zárezoch, oporné múry, priepusty a uličné vpusty. Z 11 mostných objektov je zrealizovaných 5 mostných objektov, na ďalších postupne budujeme podperné a nosné konštrukcie mostov. Pracuje sa aj na cestnej kanalizácii a odlučovačoch ropných látok,“ ozrejmila Žgravčáková.

NDS sme sa pýtali aj na počet pracovníkov, ktorí na stavbe aktuálne pracujú, keďže podľa viacerých názorov tam nepanuje príliš čulý pracovný ruch. Zaujímali sme sa tiež o prípadné dopady aktuálneho zvyšovania cien stavebných materiálov na rozpočet výstavby. Na tieto otázky nám však hovorkyňa neodpovedala.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross