<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Termín výstavby väznice na Sabovej stále nie je známy

RIMAVSKÁ SOBOTA – Dátum otvorenia či začatia výstavby niekoľko rokov avizovanej väznice v Rimavskej Sobote na Sabovej stále nie je známy. Informácie pre Rimava.sk poskytla hovorkyňa Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Monika Kacvinská.

„Proces verejného obstarávania koncesie na výstavbu väznice v Rimavskej Sobote na Sabovej ešte stále prebieha,“ uviedla Kacvinská a dodala, že súčasná pandemická situácia zatiaľ neovplyvňuje napredovanie projektu. Ako však informovala ešte v apríli tohto roka, predkladanie ponúk verejného obstarávania malo prebiehať v máji 2021.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako vtedy ďalej uviedla, po vyhodnotení ponúk sa v júni 2021 predpokladalo predloženie koncesnej dokumentácie na pripomienkovanie Ministerstvu financií SR a následne na medzirezortné pripomienkové konanie. „Po zapracovaní všetkých pripomienok sa predloží koncesná zmluva na schválenie vláde SR,“ konkretizovala v apríli Kacvinská. Nič z toho sa však ešte stále neudialo.

Predpokladaná kapacita pre príslušníkov a zamestnancov sa podľa predošlých plánov nezmenila. „Personálne zloženie budúceho väzenského zariadenia plánuje s 298 funkčnými miestami príslušníkov zboru a 42 funkčnými miestami zamestnancov zboru,“ potvrdila Kacvinská.

Plánovaný počet miest pre obvinených a odsúdených sa takisto nezmenil. „Kapacita je plánovaná pre 832 obvinených a odsúdených,“ informovala hovorkyňa. Z toho 648 miest bude určených pre štandardný výkon trestu odňatia slobody mužov, 36 miest ako otvorené oddelenie, 76 miest ako špecializované oddiely a 72 miest výkonu väzby.

Už v apríli tohto roka sme informovali, že plánovaný proces výstavby väznice na Sabovej má trvať približne 39 mesiacov. Pri stále prebiehajúcom procese verejného obstarávania sa dátum začatia realizácie stavby predlžuje.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross