<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pred Kauflandom nič nové. Žobrajúce deti stále drankajú od okoloidúcich peniaze

RIMAVSKÁ SOBOTA – Ani dva naše články na portáli Rimava.sk evidentne nepohli s riešením problému žobrajúcich detí v centre Rimavskej Soboty. Na túto smutnú záležitosť sme prvýkrát upozornili v texte z polovice júna, potom v ďalšom článku zhruba o mesiac neskôr.

Podľa našich skúseností však problém naďalej pretrváva. V polovici septembra sme totiž pred obchodným centrom Kaufland v rozpätí niekoľkých dní opäť stretli žobrajúce dievčatko. Prvýkrát sa od nás snažilo vydrankať nejaké drobné pri kúpe zmrzliny, včera (13. 9.) sme ho odfotografovali sediace s natiahnutou rukou na už tradičnom mieste – pri kovovom stĺpiku pred obchodným domom.

Okrem žobrania sa deti zrejme snažia pomôcť si aj drobnými krádežami. V našom druhom článku o tejto téme nájdete fotografiu z Ulice SNP, kde sú v spoločnosti dvoch policajtiek. Na túto udalosť sme sa vtedy pýtali priamo Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici, oficiálnu odpoveď sme však nedostali. Len v komentároch pod článkom na Facebooku sa jeden z diskutujúcich vyjadril, že deti boli údajne prichytené pri krádeži na terase na Hlavnom námestí pred Tatrou.

Článok pokračuje pod reklamou


Keďže naša medializácia na lokálnej úrovni s problémom evidentne nepohla, rozhodli sme sa v danej veci osloviť Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny, verejnú ochrankyňu práv a prípad posunúť aj médiám s celoslovenskou pôsobnosťou. Pretože aj keď sme najčítanejšie internetové médium v širšom okolí, náš regionálny výtlak zrejme nestačí, aby sa záležitosť vyriešila.

Mimochodom, vôbec nemusí ísť o problém, ktorý sa týka iba Rimavskej Soboty. Pred zhruba dvoma rokmi sme stretli žobrajúceho chlapca aj v podhradí Fiľakovského hradu vo Fiľakove a podľa miestnych tam uvedený problém takisto pretrváva do dnešných dní. Deti žobrajú hlavne v okolí hradu, kde sa pohybuje okrem domácich aj veľa turistov. Skúsenosť so žobrajúcimi deťmi máme aj z Lučenca spred obchodných centier.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross