<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Poslanci sa nezišli ani na tretíkrát, mesto vstúpi do rozpočtového provizória

29. decembra 2021 | | |  | 
Mestské zastupiteľstvo v Poltári. Ilustračné foto

POLTÁR - Mesto Poltár vstúpi do roku 2022 v rozpočtovom provizóriu. Rozhodlo sa o tom na pondelkovom (27. 12.) zasadnutí mestského zastupiteľstva, ktorého sa nezúčastnila nadpolovičná väčšina poslancov a poslankýň.

Na zasadnutie prišli len šiesti zástupcovia Poltárčanov - Pavel Jánošík, Ján Kromholc, Ján Skýpala, Lenka Sojková, Martina Tóčiková a Jozef Žilík. Zvyšných sedem poslancov v zložení Boris Dreisig, Pavel Gavalec, Marián Korimčák, Mário Kurák, Miroslav Macove, Zdenko Račko a Peter Žilák sa ospravedlnili.

Poltárske zastupiteľstvo tak nebolo uznášaniaschopné a nemohlo schvaľovať rozpočet na ďalší rok.

Článok pokračuje pod reklamou.


Rokovať chcú až v druhej polke januára

Problematická situácia vznikla ešte 16. decembra, kedy siedmi poslanci odišli zo zasadnutia pred schvaľovaním návrhu rozpočtu.

Zastupiteľstvo sa preto malo následne zísť 20. decembra, no zúčastnili sa ho opäť iba šiesti členovia. Spomenutých sedem poslancov sa ospravedlnilo z dôvodu, že upravený návrh rozpočtu dostali len pár dní pred zasadnutím a nemali tak dostatok času na oboznámenie sa s dokumentom.

"Nevidíme dôvod rokovať o rozpočte skôr ako v druhej polovici januára 2022," napísali siedmi spomenutí poslanci v ospravedlnení.

Primátorka Martina Brisudová oponovala, že všetkým poslancom poslali upravený rozpočet v zákonnej lehote troch dní pred zasadnutím.

"Rozpočtové provizórium je krajným a náhradným mechanizmom v čase, keď rozpočet mesta nebude schválený do 31. decembra tohto roku. Treba povedať, že ide o najdôležitejší dokument. Mnohokrát sa nazýva aj zákonom roka, pretože limituje život a rozvoj každého mesta," povedala.

Článok pokračuje pod reklamou.


Tento rok sa už nezídu

Podľa našich informácií už tento rok poltárske zastupiteľstvo nezasadne a mesto tak od 1. januára vstúpi do rozpočtového provizória. Znamená to, že do schválenia nového rozpočtu na rok 2022 bude samospráva hospodáriť s platným rozpočtom z tohto roka.

"To, čo určite nebudeme môcť poskytovať v čase rozpočtového provizória, sú dotácie. Hoci ich už poslanci schválili, dokým sa neschváli rozpočet, dotácie nebudú poskytované rôznym združeniam, napríklad športovému klubu stolného tenisu. Financie nedostane ani Slovenský Červený kríž, takisto Slovenský zväz protifašistických bojovníkov. Na dotácie môže zabudnúť aj Jednota dôchodcov v Poltári, športové kluby ako napríklad Carnage klub, ale aj seniori združení v Slovenskom zväze zdravotne postihnutých. Dotácie nebude mať ani mestský volejbalový klub či TJ Sklotatran Poltár," povedala Brisudová s tým, že pre neschválený rozpočet sa nebudú môcť rozdeliť dotácie vo výške 52 500 eur.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross