<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Polícia priblížila detaily k nelegálnej výrobe alkoholu v okrese Poltár, vykonala domovú prehliadku

OZDÍN - Vyšetrovateľ v Lučenci začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia a taktiež pre trestný čin nedovolenej výroby liehu, tabaku a tabakových výrobkov.

Vyšetrovanie súvisí s úmrtím 44-ročného muža z obce Ozdín, ktorý zomrel na prítomnosť metylalkoholu v tele. O prípade úmrtia sme vás informovali včera vo večerných hodinách.

Článok pokračuje pod reklamou


Telo muža bolo nájdené v stredu 8. decembra. Lekár na mieste nezistil žiadne známky cudzieho zavinenia, ale pre zistenie presnej príčiny smrti nariadil vykonať pitvu, pri ktorej zistil súdny lekár prítomnosť metylalkoholu.

"O tejto dôležitej skutočnosti súdny lekár ihneď informoval políciu. Lučeneckí kriminalisti začali v tejto veci intenzívne preverovanie a vďaka rýchlej činnosti kriminalistov, ako aj pohotovej súčinnosti s prokuratúrou sa podarilo zistiť miesto, odkiaľ by mohla nebezpečná látka pochádzať. Včera v neskorých večerných hodinách bola vykonaná domová prehliadka v obci Ozdín, pri ktorej bolo nájdené zariadenie na výrobu liehu," informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Banskej Bystrici Petra Kováčiková.

Článok pokračuje pod reklamou


Okrem toho bolo zaistených aj 80 litrov čírej tekutiny, zatiaľ neznámeho pôvodu. Tekutina bola poslaná na expertízne skúmanie. "Polícia však týmto úkonom nekončí. Po identifikácii pôvodu budú kriminalisti naďalej vykonávať ďalšie intenzívne pátranie s použitím všetkých zákonných prostriedkov," doplnila hovorkyňa.

Polícia o prípade informovala hneď, ako to bolo možné a nie je možné vylúčiť, že od nelegálneho výrobcu si zakúpilo alkohol viac ľudí. "Preto touto cestou dôrazne vyzývame občanov, ktorí si zadovážili alkohol, ktorý by mohol pochádzať z nelegálnej výroby, aby zvážili jeho konzumáciu," dodala Kováčiková.

Prečítajte si tiež: Polícia: Mimoriadna správa pre občanov z okresu Poltár súvisí so smrťou muža, ktorú vyšetrujú

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross