<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Skvelá príležitosť pre školy – TE Connectivity ponúka štedrý grant

27. septembra 2021 | | |  | 

„Spoločenská zodpovednosť“ je názov projektu, do ktorého sa môžu zapojiť základné a stredné školy z Gemera, Malohontu. Spoločnosť TE Connectivity, svetový líder v oblasti priemyselných technológií, vyčlenila na tento projekt 10 000 USD s cieľom podporiť vzdelávanie v oblasti vedy a techniky v našom regióne.

Hlavnou myšlienkou projektu je podporiť vzdelávanie v oblasti vedy, techniky, strojníctva a matematiky.

Globálna spoločnosť TE Connectivity odkúpila v lete 2020 spoločnosť Kissling, ktorá pôsobila v našom meste od roku 1999. V závode aktuálne pracuje viac ako 130 zamestnancov a ich počet stále rastie.

Prostredníctvom duálneho vzdelávania chce spoločnosť umožniť rozvoj mladej generácie v regióne a zároveň pomocou finančného grantu podporiť školy, ktoré sa zapoja do projektu „Spoločenská zodpovednosť“.

„Radi by sme dali priestor mladým šikovným študentom, aby nabrali praktické skúsenosti aj v reálnom pracovnom prostredí, získali základné pracovné návyky a zároveň sa ľahšie po ukončení štúdia adaptovali na pracovnom trhu,“ povedala Henrieta Baranová, HR manažérka závodu.

Komisia tvorená z členov vedenia spoločnosti TE Connectivity Slovakia prerozdelí 10 000 USD (v prepočte 8 500 EUR) najzaujímavejším projektom, ktoré sa do výzvy zapoja.

Vďaka finančnému grantu si môžu školy zakúpiť vybavenie do odborných učební, zorganizovať podujatia zamerané na oblasť vedy, techniky, strojníctva a matematiky alebo využiť financie na doplňujúce vzdelávanie pre žiakov a pedagógov.

Podobný projekt spoločnosť iniciovala už minulý rok, keď finančne pomohla dobudovať IT učebňu na Základnej škole P. Dobšinského v Rimavskej Sobote.

Ako postupovať pri podávaní žiadosti o grant?

  1. Na tomto odkaze nájdete formulár, ktorý je potrebné vyplniť.
  2. Vyplnený formulár je potrebné následne odoslať e-mailom na henrieta.baranova@te.com.
  3. Komisia vyhodnotí projekty zapojené do súťaže.
  4. Spoločnosť bude kontaktovať autorov víťazných projektov v priebehu decembra 2021.

O grant sa školy môžu uchádzať od 30. septembra 2021 do 30. novembra 2021. V prípade otázok môžete kontaktovať Henrietu Baranovú e-mailom na adrese henrieta.baranova@te.com.

PR článok

Pri PR a sponzorovaných článkoch redakcia štandardne uzatvára komentáre.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross