<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rim. Sobota: Za ohrozením závodu má byť nedostatok dreva. Ministerstvo odstúpenie nemeckého investora odmietlo

12. októbra 2021 | |  | 
Štátny priemyselný park vyrastie na ploche zhruba 65 hektárov.

RIMAVSKÁ SOBOTA – Minulý týždeň sme vás informovali o možnom ohrození investičného zámeru v plánovanom štátnom priemyselnom parku. Nemecká spoločnosť Ziegler Group podľa primátora Rimavskej Soboty Jozefa Šimka pravdepodobne do mesta nepríde. Ministerstvo hospodárstva takéto tvrdenia odmieta.

Nedostatok dreva

Nemecká firma Ziegler Group chcela v Rimavskej Sobote preinvestovať minimálne 255 miliónov eur a v závode na spracovanie dreva zamestnať až 430 ľudí. A práve drevo má byť podľa portálu Aktuality.sk problémom.

Článok pokračuje pod reklamou


Portálu Aktuality.sk sa podarilo získať informácie o problémoch od dvoch nezávislých zdrojov, ktoré majú blízko k rokovaniam s investorom. „Ako uviedol jeden z našich zdrojov, príchod spoločnosti Ziegler Group je podmienený dlhodobou zmluvou so štátnym podnikom Lesy SR,“ citujeme portál Aktuality.sk.

Ako ďalej uvádzajú, Lesy SR sa s nemeckou spoločnosťou nedohodli na dlhodobom kontrakte a navyše ani momentálne nemajú také kapacity, aby mohli drevom zásobovať tak veľkého odberateľa. Zvládajú pokryť len objednávky tých súčasných.

Ministerstvo odstúpenie investora poprelo

Redakcia Rimava.sk oslovila Ministerstvo hospodárstva SR. „Rezort hospodárstva nedisponuje informáciami o tom, že by investor od svojho zámeru odstúpil,“ uviedli stručne a k možným problémom sa nevyjadrili.

Zo stanoviska, ktoré uviedlo MH SR pre portál Aktuality.sk ale vyplýva, že s investorom, ktorý mal pozmeniť svoj pôvodný zámer, Lesy SR stále rokujú. Nemecký investor pravdepodobne nebude chcieť len kvalitnú guľatinu – spracovávať bude aj menej kvalitné drevo. Toho by malo byť na Slovensku dosť a domácich spracovateľov by neohrozili.

Rovnako sme oslovili aj ministra hospodárstva Richarda Sulíka – primátor Jozef Šimko mal informácie o problémoch s investorom podľa jeho slov práve od neho. Minister na naše otázky zatiaľ neodpovedal.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross