<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

REKVALIFIKÁCIA PRE NEZAMESTNANÝCH: Uchádzač o zamestnanie si vyberie kurz a úrad práce mu ho preplatí

6. novembra 2021 |  | 

Všetci uchádzači, ktorí sú v evidencii úradu práce dlhšie ako 3 mesiace, majú možnosť využiť systém podpory pre rekvalifikáciu v rámci programov KOMPAS+ a RE-PAS+.

Ako to funguje?

Uchádzač o zamestnanie si vyberie kurz, o ktorý má záujem, vyplní tlačivá požadované úradom práce a odovzdá ich na posúdenie. Pokiaľ spĺňa všetky kritériá, úrad práce mu schváli preplatenie tohto kurzu. Uchádzač neplatí vôbec nič, tento kurz je pre neho úplne zadarmo.

Rekvalifikačné kurzy majú široké spektrum zamerania, od jazykových cez počítačové kurzy až po získanie preukazu obsluhy vysokozdvižných vozíkov či certifikátu zvárača. Stačí sledovať aktuálne ponuky na úrade práce alebo internete.

Počítačový kurz pre Lučenec a Rimavskú Sobotu

V novembri 2021 majú uchádzači o zamestnanie možnosť prihlásiť sa na takýto kurz priamo na úradoch práce v Lučenci a Rimavskej Sobote.

Kurz je zameraný na administratívne zručnosti potrebné pre prácu v kancelárskom prostredí, logistike, v štátnej a verejnej správe.

Každý má možnosť rozšíriť svoje počítačové zručnosti a zvýšiť si šance na zamestnanie na pozíciách, pri ktorých je potrebná pokročilá práca s počítačom.

Prečo práve počítačový kurz?

Súčasný pracovný trh v drvivej väčšine inzerátov a ponúk vyžaduje od uchádzačov o zamestnanie ovládanie princípov administratívnych postupov vo firemnom prostredí so zameraním na kancelárske a komunikačné nástroje, najčastejšie v prostredí Microsoft Office a Microsoft 365.

Kurz, v ktorom uchádzači o zamestnanie získajú medzinárodne platný certifikát ECDL, je denný kurz zameraný na vybrané produkty kancelárskeho balíka Microsoft Office, grafický program Adobe Photoshop a nástroje Microsoft 365.

Tento certifikát potvrdzuje digitálnu odbornosť, ktorá je podmienkou na prijatie do zamestnania u väčšiny zamestnávateľov na Slovensku.

Akú pracovnú pozíciu môžete získať po absolvovaní kurzu?

Uplynulá doba donútila firmy k zamysleniu nad možnosťou okamžitého prechodu do režimu „home office“ bez potreby absolvovania nákladných školení vo firmách, preto hľadajú pripravených uchádzačov o zamestnanie. Takýto vzdelávací program reaguje na aktuálnu situáciu na trhu práce, pomôže uchádzačom dosiahnuť všeobecnú počítačovú gramotnosť a tým pádom zlepšiť ich šance pri hľadaní nového zamestnania.

Štatistiky ukazujú, že záujem zamestnávateľov o absolventov a ľudí bez praxe v danom odbore za posledný polrok vzrástol o 37,4 percent v oblasti administratívnych pracovných pozícií (zdroj TASR, profesia.sk). Záujem zamestnávateľov je aj o rekvalifikovaných ľudí z iných odborov (kuchári, čašníci a iné profesie zasiahnuté pandémiou COVID-19).

V 80 percentách prípadov si účastníci kurzu so získaným certifikátom ECDL do jedného mesiaca našli prácu s lepším zárobkom, ako boli ich pôvodné očakávania.

Neváhajte a zlepšite si šancu na získanie lepšie plateného zamestnania.

Na kurz je nutné prihlásiť sa dopredu, a to najneskôr do 14. novembra 2021. Prihlásiť sa môžete vyplnením krátkeho formulára po kliknutí na tento odkaz.

PR článok

Pri PR a sponzorovaných článkoch redakcia štandardne uzatvára komentáre.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross