<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Nemecký investor do R. Soboty podľa Šimka pravdepodobne nepríde. Teší ma to, povedal

5. októbra 2021 | |  | 
Boris Kollár, Jozef Šimko a Richard Sulík pri schvaľovaní odpredaja mestských pozemkov, na ktorých má stáť štátny priemyselný park, štátnej firme MH Invest.

RIMAVSKÁ SOBOTA – V budúcom štátnom priemyselnom parku na Sobôtke v Rimavskej Sobote sa podľa vyjadrení primátora Jozefa Šimka pravdepodobne nemecká spoločnosť Ziegler Group neusídli a od svojho zámeru odstúpi. Informáciu má podľa jeho slov od ministra Richarda Sulíka.

„Samozrejme, som za to, aby sem prišli investori, do štátneho priemyselného parku. Ale nie investor, ktorý mi bude vyvážať zo Slovenskej republiky milión kubíkov dreva ročne. Je to nemysliteľné,“ povedal pre Rimava.sk primátor Šimko.

Článok pokračuje pod reklamouAko ďalej dodal, podľa jeho výpočtov by denne (pri 250 pracovných dňoch) vyviezli 100 nákladných áut. „Zničili by naše cesty, naše lesy. Jednoznačne sa teším, že ten investor odstúpil. Nech príde do Rimavskej Soboty, nech ide do priemyselného parku, nech mu vláda dá finančné prostriedky na vybudovanie, ale prosím, nech buduje, nech robí nábytky – stoly, stoličky, a nech zamestnáva ľudí. Takého investora rád prijmem,“ zakončil Jozef Šimko.

Ako ešte v auguste povedal minister hospodárstva Richard Sulík, spoločnosť Ziegler Group by mala v Rimavskej Sobote spracovávať drevo od guľatiny po výsledné produkty. Prácu by si mohlo nájsť až 430 ľudí. Sulík s predstaviteľom firmy podpísal aj memorandum o spolupráci.

O reakciu sme požiadali aj predsedu poslaneckého klubu Odvážme sa zrýchliť Romana Vaľa. Informácia o údajnom odstúpení investora bola pre neho novinkou. „Žiadne oficiálne vyjadrenie nepadlo, ministerstvo hospodárstva zatiaľ nič nedementovalo,“ vyjadril sa poslanec Vaľo s tým, že kým tak neurobia, považuje memorandum podpísané ministrom Sulíkom a zástupcom nemeckej firmy za platné.

S otázkami, či si nemecká spoločnosť investovanie v Rimavskej Sobote naozaj rozmyslela a aké boli dôvody, sme sa obrátili na Ministerstvo hospodárstva SR.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross