<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Chvalabohu, že ten investor sem nepríde, povedal primátor Šimko na margo drevospracovateľa z Nemecka

30. novembra 2021 | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA – Pán primátor, pustime to do zabudnutia – povedal podľa slov primátora Jozefa Šimka minister hospodárstva Richard Sulík. Ako ďalej oznámil primátor, zahraničný investor, ktorý chcel v Rimavskej Sobote spracovávať drevo, do mesta nepríde.

Jozef Šimko na zasadnutí mestského zastupiteľstva povedal, že informácia o novom investorovi, s ktorou prišiel rezort hospodárstva, „bola zbytočným poplachom“. Bavorská spoločnosť Ziegler Holding GmbH sa mala usídliť v plánovanom priemyselnom parku.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako ďalej povedal primátor, s príchodom drevospracovateľa nesúhlasili okolité firmy, ktoré drevo spracúvajú. „Dostal som niekoľko listov od spoločností z Tomášoviec, Kocihy, Hrachova,“ vymenoval.

Ako sa ďalej nechal počuť, je rád, že tento investor do mesta nepríde, pretože by vyvážal z krajiny veľké množstvo dreva. Mrzí ho však, že nebudú vytvorené avizované pracovné miesta. „Nie je to potvrdené z ministerstva hospodárstva, že nepríde,“ prízvukoval poslanec Jaroslav Matzenauer.

Téme sme sa venovali už pred niekoľkými týždňami. Primátor s rovnakým výrokom, v ktorom ale figurovalo slovo "pravdepodobne", prišiel už začiatkom októbra.

Redakcia Rimava.sk vtedy oslovila Ministerstvo hospodárstva SR. „Rezort hospodárstva nedisponuje informáciami o tom, že by investor od svojho zámeru odstúpil,“ uviedli prednedávnom stručne a k možným problémom sa nevyjadrili.

Pre redakciu Rimava.sk sa vtedy vyjadril aj minister Richard Sulík. Podľa jeho slov mal so spoločnosťou naplánované stretnutie a o ich príchode mali ešte rokovať.

Téme sa budeme venovať, ministerstvo a aj ministra oslovíme znova.

Doplnené 1. decembra: "Žiadne nové informácie nemám," odpovedal nám na naše otázky minister Richard Sulík. Informáciu o odstúpení investora nepotvrdil.

Prečítajte si tiež: Nemecký investor do R. Soboty podľa Šimka pravdepodobne nepríde. Teší ma to, povedal

Prečítajte si tiež: Rim. Sobota: Za ohrozením závodu má byť nedostatok dreva. Ministerstvo odstúpenie nemeckého investora odmietlo

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross