<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Nové rozdelenie okresov: od pondelka prechádzame do horšej fázy. Jeden z našich okresov bude svietiť červenou farbou

Zdroj: Denník N

RIMAVSKÁ SOBOTA – Od pondelka 13. septembra bude platiť nové prerozdelenie okresov podľa covid automatu. Pre okres Rimavská Sobota to znamená prechod do oranžovej fázy.

Pohoršili si aj okolité okresy s výnimkou okresu Poltár, ktorý ostane naďalej v zelenej fáze. Okresy Rimavská Sobota, Lučenec a Revúca budú od budúceho pondelka svietiť naoranžovo, tak ako aj väčšina Slovenska. Najhoršie z okolitých okresov je na tom okres Rožňava, ktorý prejde do červenej fázy. Do tejto fázy prejde spolu 10 okresov.

Článok pokračuje pod reklamouZmenu pravidiel podľa covid automatu najviac pocítia nezaočkovaní či netestovaní ľudia. V červených okresoch sú napríklad pre neočkovaných, netestovaných a tých, čo neprekonali covid, zakázané terasy aj interiéry reštaurácií. V okresoch zafarbených naoranžovo ešte môžu sedieť na terase, maximálne však desať ľudí.

Stúpajú počty nakazených

Ako informuje Ministerstvo zdravotníctva SR, na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 417 pozitívne testovaných ľudí formou RT-PCR testov a 133 pozitívne testovaných antigénnymi testami. „Včera bolo ukončených 9 450 RT-PCR vyšetrení a 11 032 antigénnych testov,“ uviedli ďalej.

V nemocniciach je podľa MZ SR hospitalizovaných 169 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 126 ľudí. „Na JIS sú 15 pacienti, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 13 osôb,“ vyčíslili ďalej. Počet potvrdených obetí na pľúcnu formu COVID-19 vzrástol o 1 osobu. Celkový počet úmrtí podľa MZ SR "na Covid" je 12 553 a celkový počet úmrtí "s Covidom" je 2 458.

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny je 2 394 521, za predchádzajúci deň pribudlo 1 380 očkovaných. Druhú dávku vakcíny už dostalo 2 191 810 ľudí, uplynulý deň sa zaočkovalo 2 530 ľudí, informuje MZ SR.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross